Stále nemáme nejrychlejší auto, upozorňuje šéf Ferrari

Po dalším vítězství má šéf týmu Ferrari Stefano Domenicali znovu smíšené pocity. F2012 stále není tak rychlé, jak by chtěl.
Stále nemáme nejrychlejší auto, upozorňuje šéf Ferrari

Alonso vyhrál letos už potřetí, což se nikomu jinému zatím nepodařilo. S přehledem vede šampionát, ale Domenicali varoval, že se to může rychle změnit, pokud Ferrari nebude ještě lepší ve vývoji.

"Je to pravda, řekl jsem to už po Silverstonu. Myslím si, že stále nemáme nejrychlejší auto. Kdybychom ho měli, možná by bylo snadnější vyhrávat," uvedl po závodě v Hockenheimu. "Potřebujeme vůz vylepšit a zajistit, že bude dobrý ve všech různých podmínkách, na suchu, na mokru, s různými pneumatikami a tak dále."

Vozy jsou si výkonnostně tak blízko, že sebemenší zaváhání může znamenat velké rozdíly. "Šampionát je tak vyrovnaný, že auto musíte vyvíjet ze závodu na závod, jinak budete ztrácet body," pokračoval Domenicali. "Ztratíte je, protože konkurence je velmi silná. Když si uvědomíte, že dnes dělily první tři vozy dvě nebo tři sekundy, je to nic."

A i když se na čele šampionátu lehce oddělila první trojice jezdců, šéf Ferrari je přesvědčený, že ve hře je jich více. "Mám respekt pro všechny soupeře, protože stačí, abychom měli dva těžké závody, a s tak malými rozdíly je všechno možné. Nechci podceňovat nikoho na prvních pěti nebo šesti místech. Chci, abychom se soustředili na maximální využití našeho potenciálu."

Další článek: Nejrychlejší kolo zajel Schumacher, nejrychlejší zastávku měl Button

10:01 | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.
19:40 | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00