Stále nejsme tam, kde bychom chtěli být, říká po předsezonních testech Hamilton | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Stále nejsme tam, kde bychom chtěli být, říká po předsezonních testech Hamilton

Ačkoliv se zdá, že Mercedes dokázal přes zimu odstranit několik svých problémů, Lewis Hamilton tvrdí, že vůz německého týmu má stále rezervy.

Zatímco vloni prožil Mercedes velmi rozpačitý vstup do sezony, před začátkem té letošní se zdá, že v německém týmu vládne pozitivnější nálada, i když zdaleka ne vše je z jeho pohledu ideální.

„Víme, že nás čeká spousta práce a že ještě nejsme tam, kde bychom chtěli být. Věděli jsme však, že to tak bude, když jsme šli do testu,“ nechal se po skončení předsezonních testů slyšet Lewis Hamilton, kterého cituje Autosport.

„Máme skvělou platformu, na které můžeme stavět. V příštích dnech budeme tvrdě pracovat, abychom prošli všechna data z testu. Na začátek sezony v příštím týdnu se opravdu těším. Budeme do ní vstupovat v dobré formě,“ dodal sedminásobný šampion, pro kterého bude nadcházející ročník posledním s Mercedesem, než se přesune k Ferrari

Podobně jako Hamilton před novou sezonou hovoří také jeho kolega George Russell.

„Auto se chová dobře a odpovídá pocitům, které jsme měli na simulátoru před příjezdem sem. Máme velmi dobrý základ,“ uvedl Russell.

„Jsme si vědomi toho, že je třeba najít více času na kolo.  Red Bull vypadá opět velmi silně. Přesto jsem přesvědčen, že jsme na tom mnohem lépe než před dvanácti měsíci. Týmy v Brackley a Brixworthu odvedly skvělou práci, abychom se dostali do této pozice,“ prohlásil 26letý Brit.

„Nyní se musíme soustředit jednak na to, abychom co nejlépe využili balíček, který máme, a pokusili se ztrátu (na nejlepší, pozn. red.) zmenšit,“ dodal Russell.

Doporučujeme

Články odjinud