Stále je o co bojovat, ozývá se z McLarenu

Tým z Wokingu zaznamenal v posledních závodech výrazné zlepšení a jeho jezdci jsou přesvědčeni, že ještě stále mají šanci bojovat o titul.
Stále je o co bojovat, ozývá se z McLarenu

Po mírném propadu výkonnosti, který trápil McLaren v posledních měsících, to vypadá, že se v britském týmu blýská na lepší časy. Lewis Hamilton zvítězil v minulém závodě v Německu a dobrou formu si přivezl také na Hungaroring. Dnes odstartuje z první řady a je velkým favoritem na vítězství.

"Je to velmi, velmi dlouhá sezona. Já a Jenson jsme těmi, na které tým směřuje své zraky, abychom s vozem, co navrhli a postavili, jezdili vpředu a získávali co nejvíce bodů. To, co řekneme nebo uděláme, bereme jako motivaci. Občas se stane, že řekneme to, co není úplně správné. Někdy tu jsou ale závody, jako byl ten poslední, kdy můžeme pouze vyzdvihnout tvrdou práci kluků z týmu, kterou do toho vložili. O to více to pak za takové úsilí stojí. Jsem vážně šťastný, že tu bojujeme. Je to extrémní snaha ze strany týmu, která znamená zlepšení. Už včera jsme říkali, jak krásné je to auto řídit. Budeme na tom dále pracovat a snad to bude po zbytek sezony stejně tak dobré," řekl Hamilton.

Jenson Button je na tom o poznání hůř, ale i přes značnou ztrátu na Sebastiana Vettela věří, že pokrok, jaký McLaren předvedl v posledních týdnech, mu umožní bojovat až do konce. Je si však vědom, že klíčem je dokončovat závody: "Pro mě je to o něco obtížnější. Poslední dva závody mě docela poškodily. Je ošidné nedokončovat závody. Myslím, že Sebastian má dvakrát více bodů než já, ale to neznamená, že bych se vzdal. Budeme dále bojovat. Nikdy nevíte, co se může stát. Z posledních čtyř závodů vyhrál pouze jeden, takže naděje tu je. V každém závodě na ně budeme tlačit, abychom získali nejlepší možný výsledek, a pak uvidíme, co se stane na konci sezony."

Diskuze (20) Další článek: Týmové NE kalendáři pro rok 2012