Stáji RB závod ve Španělsku nevyšel. Ricciardo i Cunoda dojeli daleko za bodovanými pozicemi | Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Stáji RB závod ve Španělsku nevyšel. Ricciardo i Cunoda dojeli daleko za bodovanými pozicemi

Italský tým RB se v Barceloně neprosadil a ani jeden z jeho jezdců nedokázal bodovat. Maximem stáje bylo až patnácté místo Daniela Ricciarda.

Stáj RB sice i nadále drží šesté místo v Poháru konstruktérů, ale na dráze u Barcelony tentokrát pozici nejsilnějšího organizace ze středu pole nepotvrdila. 

Oba jezdci RB totiž ve Španělsku dojeli bez bodů. 

Z dua Júki Cunoda/Daniel Ricciardo tentokrát do cíle dojel dříve druhý jmenovaný. Australan byl sice se svým individuálním výkonem spokojen, ale až patnácté místo vítěze osmi závodů v F1 pochopitelně nemohlo uspokojit. 

„Je samozřejmě zklamání, že jsem skončil na 15. místě, ale jsem spokojený se svým výkonem a s tím, jak jsme závod jako tým zvládli,“ prohlásil Ricciardo. 

„Opravdu mám pocit, že jsme ze závodu vytěžili maximum. Zvládli jsme práci s pneumatikami a tlačili jsme, když jsme potřebovali. Jen si bohužel myslím, že jsme tento víkend prostě na víc neměli,” zhodnotil rodák z Perthu. 

Ještě čtyři pozice za ním pak skončil jeho týmový kolega Cunoda. 

„Byl to těžký závod, ve kterém jsem se trápil. Ovládání vozu rozhodně nebylo snadné a necítil jsem se tak pohodlně jako obvykle,“ přiznal Japonec, podle kterého nebyl jeho vůz v ideální kondici. 

„Něco nebylo úplně v pořádku a vše, co se stalo, budeme analyzovat, abychom pochopili, co nefungovalo dobře. V Rakousku musíme být silnější,“ uzavřel. 

Doporučujeme

Články odjinud