Stáji Force India dnes neseděly pneumatiky

Patnáctý Liuzzi měl potíže s brzdami, Sutil dojel o dvě místa za ním.

Na chvostu dnes dojeli Velkou cenu Abú Zabí jezdci týmu Force India. Vitantonio Liuzzi skončil patnáctý a Adrian Sutil dokonce sedmnáctý. Posledního Romaina Grosjeana předjel v posledním kole. Přestože Sébastien Buemi z Toro Rosso bodoval, indický tým si udržel deváté místo v poháru konstruktérů.

Liuzzi dnes podle svých slov dosáhl maxima. Od začátku ho zlobily brzdy. "Zdržel jsem se nejdřív za williamsem, pak za toyotou," hodnotil Ital, který měl v úvodu potíže s pneumatikami. "To způsobovalo přetáčivost. Vědělli jsme, že by bylo těžké získat body. I když bych je rád měl, jsem se závěrem sezony spokojen. V posledních pěti závodech jsme ukázali dobrou formu."

Sutil měl na začátku potíže s pneumatikami a musel proto zajet do boxů dříve, než plánoval. "Strategie na dvě zastávky byla správná. Závod byl OK, i když jsme nezískali body," myslí si Němec. "Byla to velmi dobrá sezona. Šlo to nahoru i dolů, ale udělali jsme od začátku do konce masivní pokrok. Myslím, že na sebe můžeme být hrdí."

Šéf týmu Vidžaj Mallya také věděl, že na body to dnes nebylo. "Oba naši jezdci bojovali až do posledního kola. Nemohl jsem chtít víc. Byla to výborná sezona a chci celému týmu poděkovat. Jezdcům i všem v našich základnách v Silverstone a Brackley," chválil indický miliardář své zaměstnance. "Dosáhli jsme našich cílů a překonali je. V zimě na tom můžeme stavět."

Zatím není jisté, kdo bude v týmu příští rok závodit. Zůstat by měl Sutil, mluví se i o návratu Giancarla Fisichelly, který sezonu dokončil u Ferrari, kde by měl příští rok zastávat pozici třetího jezdce.

Další článek: Domenicali: Díky Kimimu, Felipemu, Lukovi i Giancarlovi

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna