Stačil jediný incident v první zatáčce - a Vettel je zpět v přímém boji o titul

Podle pilota Red Bullu Belgie ukázala, že šampionát je stále velice otevřený. Po dnešku na Alonsa ztrácí pouze 24 bodů.
Stačil jediný incident v první zatáčce - a Vettel je zpět v přímém boji o titul

Sebastian Vettel neměl úplně nejlepší vstup do víkendu a na startovním roštu stál na desátém místě. Pěkným agresivním výkonem se mu ovšem v závodě podařilo poskočit až na druhou pozici, čímž výrazně stáhl ztrátu na stále vedoucího Fernanda Alonsa.

"Je to teď rozhodně lepší! Před prázdninami jsem se díval na tabulku... Tehdy mi šlo o to, abych sbíral body. Dnes už myslím jen na boj o titul. Nevím, co se přesně stalo v první zatáčce, ale Alonso vypadl ze závodu. Nedělám si hlavu z bodových ztrát. Dnes jsme se přesvědčili, že se vše může v mžiku změnit. Takové už je závodění.

Teď je na řadě Monza, kde by bylo fajn získat pole position a projet úvodní šikanu na prvním místě. Jakákoliv jiná pozice by mohla být dost riskantní. Myslím, že po první zatáčce jsem byl snad jediný, kdo na tom nevydělal. Mnoho vozů vypadlo. Špatně jsem odstartoval a ztratil několik pozic.

Startoval jsem poblíž vozů Force Indie, které byly po první zatáčce na úrovni Jensona, kdežto já bojoval s Caterhamem. Rychlost jsme měli, ale předjíždění na rovince nebylo kvůli DRS jednoduché. Pořád jste na limitu a těžko z toho můžete nějak profitovat. Pak se nám ale docela dařilo postupovat polem vpřed a mohli jsme zajet několik kol s čistou tratí kolem sebe. To nám umožnilo využít strategie a dojet na druhém místě. 

Nečekaly jsme, že pneumatiky budou mít takovou výdrž. Většina lidí tu polemizovala o dvou či třech zastávkách. Jeden pitstop vypadal nerealisticky. Po několika kolech bylo ale jasné, že obutí pracuje dobře. V sobotu ráno to šlo dobře, kvalifikace byla shit a závod byl OK. Ze druhého místa mám radost," řekl Vettel.

Mark Webber kvůli penalizaci za výměnu převodovky startoval až dvanáctý. V závodu se dokázal posunout na šestou pozici a v celkovém pořadí je nyní třetí, hned za svým týmovým kolegou. 

"Start byl pořádně divoký, jak už to v případě La Source někdy bývá. Šli jsme do závodu naplno, ale brzy se ukázalo, že předjíždění nebude zcela snadné. Se Sebem jsme svedli fajn menší bitvu. Poté ale zkrátka nešlo předjíždět soupeře na maximální rychlost, což nám situaci zkomplikovalo. Snažili jsme si hodit kostkou a zaexperimentovat. Při výjezdu z boxů jsem se zamotal za Petrovem.

Je to v pořádku, dělá jen svou práci, ale ztratili jsme tam čas. Na startu jsem měli štěstí, ale pak jsme nedokázali dostatečně dobře využít příležitosti. Je ale fajn, že jsme se v cíli oproti startu posunuli o šest míst a sebrali body," prohlásil Australan.

Další článek: Jenson Button s přehledem vyhrál souboji nabitou Velkou cenu Belgie!

14:28 | Fernando Alonso se připojil k výzvě UNICEF, aby země G7 darovaly vakcíny proti COVID-19 méně vyspělým zemím. Kromě Alonsa podepsalo výzvu přes 30 dalších ambasadorů UNICEF (například Lionel Messi, David Beckham, Sergio Ramos, Katy Perry).
13:29 | Sport 1 bude vysílat ženskou W Series, která se letos jede ve vybraných víkendech F1. Poprvé v rámci GP Štýrska.
20:46 | Po Ericssonovi uspěl v Detroitu McLaren. Pato O'Ward vyhrál po startu z 16. místa.
13. června | Osmihodinovka v Portimau odstartuje v neděli ve 12:00. Přímý přenos vysílá Eurosport 2 od 15:00 do 18:30, závěr závodu poté nabídne Eurosport 1 od 18:30 do 20:30. Komentují Jiří Šlégl a Martin Straka...

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00