Stabilita uvnitř týmu je letos klíčová pro úspěchy Ferrari, myslí si Binotto

Technický ředitel stáje Scuderia Ferrari Mattia Binotto věří, že za letošními dobrými výsledky Ferrari stojí také vnitřní stabilita celého týmu.
Stabilita uvnitř týmu je letos klíčová pro úspěchy Ferrari, myslí si Binotto

Po čtrnácti závodech letošní sezóny je situace na čele poháru konstruktérů stále vyrovnaná. Mercedes aktuálně vede průběžné pořadí o patnáct bodů před úhlavními rivaly z Ferrari.

Ještě vyrovnanější je poté statistika vyhraných závodů. „Stříbrné šípy“ letos zásluhou Lewise Hamiltona triumfovaly šestkrát, zatímco Ferrari díky Sebastianu Vettelovi pětkrát.

Ferrari je tedy letos vyrovnaným soupeřem Mercedesu, za čímž podle Binotta stojí i stabilní situace uvnitř italské stáje.

„Myslím, že mohu říct, že náš tým je z hlediska individualit velmi silný. Z hlediska odborných schopností jsme na tom velmi dobře. V každé oblasti od šasi až po pohonné jednotky jsme velmi silným týmem,“ je si jistý Binotto.

„Řekl bych, že těžíme ze stability naší vnitřní organizace, která je ve formuli 1 velmi důležitá. Skrze stabilitu je možné vytvořit fungující proces, fungující tým.“

Mattia Binotto je členem týmu Ferrari již od roku 1996. V roce 2016 byl jmenován technický ředitelem týmu, čehož rovněž využil k organizaci jednotlivých zaměstnanců a pracovních skupin uvnitř Ferrari. Pro Binotta je důležitější týmová práce spíše než individuální úspěchy.

„Já osobně nejsem expertem na všechno. S formulí 1 mám pětadvacetileté zkušenosti. Zažil jsem skvělé časy Michaela Schumachera u Ferrari, ale stále jsem jen inženýr z oblasti pohonných jednotek.“

„Když jsem se ujal mé současné role, tak pro mě bylo nejdůležitější zajistit, aby správní lidé pracovali na správných postech. Snažil jsem se pochopit celý vnitřní proces a chtěl jsem, abychom lépe pracovali jako tým,“ řekl Binotto pro f1i.com.

„Naším cílem je soustředit se na naši práci jako tým a zapomenout na individualismus.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Diskuze (24) Další článek: Wolff brání Vettela před kritikou italských novinářů
15:55 | Jody Egginton je novým technickým ředitelem Toro Rosso.
21. března | Juan Manuel Correa se stal novým vývojovým jezdcem Alfy Romeo. Není to překvapení, Correa závodí za český juniorský tým Sauberu ve F2.
21. března | Pneumatiky pro Monako: C5, C4, C3... tedy nejměkčí a stejné jako pro Kanadu.
21. března | Ayrton Senna by dnes oslavil 59. narozeniny.

GP Bahrajnu 2019

Pátek 29. března 2019
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 30. března 2019
3. trénink 13.00–14.00
Kvalifikace 16.00–17.00
Neděle 31. března 2019
Závod 17.10