Stabilita uvnitř týmu je letos klíčová pro úspěchy Ferrari, myslí si Binotto

Technický ředitel stáje Scuderia Ferrari Mattia Binotto věří, že za letošními dobrými výsledky Ferrari stojí také vnitřní stabilita celého týmu.
Stabilita uvnitř týmu je letos klíčová pro úspěchy Ferrari, myslí si Binotto

Po čtrnácti závodech letošní sezóny je situace na čele poháru konstruktérů stále vyrovnaná. Mercedes aktuálně vede průběžné pořadí o patnáct bodů před úhlavními rivaly z Ferrari.

Ještě vyrovnanější je poté statistika vyhraných závodů. „Stříbrné šípy“ letos zásluhou Lewise Hamiltona triumfovaly šestkrát, zatímco Ferrari díky Sebastianu Vettelovi pětkrát.

Ferrari je tedy letos vyrovnaným soupeřem Mercedesu, za čímž podle Binotta stojí i stabilní situace uvnitř italské stáje.

„Myslím, že mohu říct, že náš tým je z hlediska individualit velmi silný. Z hlediska odborných schopností jsme na tom velmi dobře. V každé oblasti od šasi až po pohonné jednotky jsme velmi silným týmem,“ je si jistý Binotto.

„Řekl bych, že těžíme ze stability naší vnitřní organizace, která je ve formuli 1 velmi důležitá. Skrze stabilitu je možné vytvořit fungující proces, fungující tým.“

Mattia Binotto je členem týmu Ferrari již od roku 1996. V roce 2016 byl jmenován technický ředitelem týmu, čehož rovněž využil k organizaci jednotlivých zaměstnanců a pracovních skupin uvnitř Ferrari. Pro Binotta je důležitější týmová práce spíše než individuální úspěchy.

„Já osobně nejsem expertem na všechno. S formulí 1 mám pětadvacetileté zkušenosti. Zažil jsem skvělé časy Michaela Schumachera u Ferrari, ale stále jsem jen inženýr z oblasti pohonných jednotek.“

„Když jsem se ujal mé současné role, tak pro mě bylo nejdůležitější zajistit, aby správní lidé pracovali na správných postech. Snažil jsem se pochopit celý vnitřní proces a chtěl jsem, abychom lépe pracovali jako tým,“ řekl Binotto pro f1i.com.

„Naším cílem je soustředit se na naši práci jako tým a zapomenout na individualismus.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Wolff brání Vettela před kritikou italských novinářů

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10