Srážka u Red Bullu: Měli si nechat prostor, říká Horner

Obrovskou ostudou skončila pro Red Bull Velká cena Turecka. Sebastian Vettel a Mark Webber bourali při vzájemném souboji a přišli o spoustu bodů.

Webber se držel po startu z pole position dlouho na prvním místě. Vettel startoval ze třetí pozice a za kolegu se dostal po zastávce v boxech, která se původně druhému Hamiltonovi nevyvedla dost rychle.

Ve 40. kole před 12. zatáčkou se Vettel dostal na úroveň Webbera. Australan si držel svou stopu, ale Vettela nalevo rozhodila krajnice. Auto se mu smeklo a vedle jedoucího Webbera ‚sejmulo‘. Lídr závodu klesl na třetí místo, Vettel musel odstoupit. Z dalšího jistého doublu Red Bullu nebylo nic. McLaren se ho celý závod držel v závěsu a po nehodě převzal vedení.

Rozzuřený Vettel dával už v kačírku gesty najevo, co si o celém incidentu myslí. Žádnou vinu v prvním okamžiku necítil. „Byl jsem na vnitřku před ním, už jsem sjížděl dolů a chtěl brzdit, a pak jsme se dotkli. On se dotkl mého pravého zadního kola a já letěl ven,“ popisoval bezprostředně po návratu do boxů.

Mark Webber zůstal diplomatický. „Seb byl v tom místě rychlejší a šel na vnitřek. Drželi jsme se bok po boku, pak to vypadalo, že prudce uhnul doprava a srazili jsme se. Stalo se to rychle,“ řekl. „Nikdo nikdy nechce schválně do někoho bourat, ale někdy se to prostě stane,“ dodal.

Šéf týmu Christian Horner byl z výsledku závodu značně zklamaný. „Vždycky po jezdcích chceme, aby si navzájem nechávali prostor. Dnes ani jeden z nich neustoupil a my jsme kvůli tomu ztratili spoustu bodů,“ poznamenal. „Nikdy se neměli dostat tam, kam až se dostali. Viděli jsme to dneska u Jensona (Buttona) a Lewise (Hamiltona) – ti spolu závodili, ale nechali si prostor. Jsem velmi zklamaný, protože tým udělal vše správně a zasloužil si vyhrát – byli jsme silní, měli jsme lepší strategii než McLaren. Přesto jsme mu jen tak naservírovali 43 bodů.“

Další článek: Nejrychlejší kolo zajel v Turecku Petrov, nejrychlejší zastávku měl Rosberg

18:08 | Grosjeanova jízda v Mercedesu se komplikuje. Demonstrační jízda o tomto víkendu byla dříve zrušena kvůli posunu GP Francie a časové kolizi se závodem IndyCar. Nyní byl odložen "na později v létě" i test a to kvůli cestovním omezením v souvislosti s koronavirem.
12:45 | Za tým United Autosport, který spoluvlastní Zak Brown, pojede v Le Mans v LMP2 Manuel Maldonado.... není to shoda jmen, jde o bratrance Pastora Maldonada.
9:23 | Video Red Bull jako reklama pro ČR a SR. Video vidělo jen na YT Red Bullu zatím 515 tisíc lidí. Masivně je propagováno také na socnetech. Namátkou: FB (10,2 milionu fanoušků), Instagram týmu (5,9 milionů), Instagram značky (14,3 milionu).
9:14 | Formule 3: Jezdec týmu Campos László Tóth měl pozitivní test na koronavirus. Zůstává v izolaci a nezúčastní se víkendu ve Francii.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00