Sprinty fungují ve dvou klíčových komerčních oblastech. V zákulisí se ladí jejich formát pro rok 2024 | Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Sprinty fungují ve dvou klíčových komerčních oblastech. V zákulisí se ladí jejich formát pro rok 2024

Nemáte rádi sprinty? Nejste sami. Jen tak ale nezmizí. Fungují totiž ve dvou hlavních komerčních oblastech.

Sprinty nemají rádi někteří jezdci ale ani fanoušci. Jejich zrušení ale rozhodně není na stole a ani nikde poblíž stolu. Včera F1 uveřejnila seznam sprintů pro rok 2024

F1 vydělává ve dvou hlavních oblastech – na poplatcích pro okruhy a na televizních právech. V obou těchto oblastech sprinty fungují. Okruhům, které sprinty pořádají, účtuje F1 extra poplatek, což znamená vyšší příjmy. 

Vyšší je také sledovat v rámci víkendu – zejména páteční kvalifikace. Podle Auto Motor und Sport se sledovanost kvalifikace v Baku v roce 2023 zvýšila o 83 procent ve srovnání se sledovaností druhého pátečního tréninku o rok dříve. V případě Austinu se sledovanost zvýšila dokonce o 139 procent. V Belgii došlo k nárůstu o 34 procent.

Ladí se formát

Seznam sprintů pro rok 2024 už známe, ale na formát víkendů si musíme počkat. Žádné překvapení se ale nechystá. Už delší dobu víme, že se v pátek uskuteční trénink. Poté bude nově následovat rozstřel pro sprint. Samotný sprint se přesune ze sobotního pozdního odpoledne na sobotní dopoledne. Po něm se v sobotu pojede klasická kvalifikace.

Na podobě nového formátu existuje všeobecná shoda. Ďábel je ale vždy ukrytý v detailu. Existují například různé představy o tom, jak se vypořádat s pravidly pro parc fermé. Hlavní otázkou je, zda by týmy měly mít možnost během přestávky mezi sprintem a kvalifikací znovu upravovat nastavení svých vozů. Letos byly vozy „zmrazeny“ už se začátkem páteční kvalifikace. Nový formát nabízí možnost úpravy nastavení i případnou výměnu dílů po sprintu, kde týmy mohou odhalit své omyly v nastavení po prvním tréninku.

Prostorem občas také probublá téma reverzních startovních roštů. Jedná se ale o natolik kontroverzní záležitost, že je spíše nepravděpodobné, že někdy projde schvalovacím procesem.

Reverzní rošt znamená, že se pořadí otočí. Podobný mechanismus využívají pro sprint juniorské série F2 a F3. Možností, jak to udělat, je více. Rošt by se mohl sestavit podle obráceného pořadí v šampionátu (nepravděpodobné), výsledků jediné kvalifikace (pro závod by byl rošt normální) nebo i výsledků rozstřelu. 

V případě poslední možnosti by museli mít jezdci motivaci v rozstřelu zajet co nejlepší výsledek. Podle Auto Motor und Sport existuje možnost, že by se za prvních pár míst v rozstřelu udělovaly body.

F1 se ale nyní přiklání spíše ke stabilizaci formátu, který se každý rok měnil. Nejdříve sprint určoval pořadí pro závod a body se udělovaly za první tři místa. Poté se začalo bodovat prvních osm míst. Od letošního roku má sprint samostatnou kvalifikaci (tzv. rozstřel).

Doporučujeme

Články odjinud