Sprinty budou příští rok tři. Podle Bottase by měli do výběru tratí promlouvat jezdci

Formule 1 odjede příští rok ve třech víkendech sprintové závody. Jejich počet tak zůstane třetí sezónou nezměněn.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Sprinty budou příští rok tři. Podle Bottase by měli do výběru tratí promlouvat jezdci | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

V letošním roce mělo být původně až šest sprintů. FIA, F1 a týmy se ale nakonec nedokázaly dohodnout, a tak se odjedou jen tři – dva již máme za sebou (Imola, Red Bull Ring) a jeden (Interlagos) před sebou. Vloni byly v rámci experimentu také tři sprinty, ale výběr tratí byl odlišný – Silverstone, Monza, Interlagos.

Světová rada motorsportu před pár dny schválila sportovní pravidla pro příští rok, které počítají opět se třemi sprinty. Článek 5.3 konkrétně mluví „až o třech sprintech“, takže teoreticky jich může být ještě méně nebo dokonce žádný. Pravidla ohledně samotného sprintu se nemění.

Jedná se samozřejmě o současné znění pravidel, které může být později změněno. V Komisi F1 k tomu stačí 28 ze 30 hlasů, přičemž F1, FIA a týmy mají každý po 10 hlasech.

Formule 1 by podle Valtteriho Bottase měnla více naslouchat jezdcům při výběru okruhů, na kterých se sprinty jedou. „Je třeba pečlivě vybírat tratě,“ řekl Bottas, kterého cituje RaceFans. Podle Fina by například Silverstone byl vhodnějším místem než Red Bull Ring.

Další článek: Vettel se projel ve 100 roků starém astonu a vtipkoval o své budoucnosti

Témata článku: ,

Aktuality

10:30 | Kubica po přechodu Orlenu k AlphaTauri nejspíše končí ve F1. Nekončí ale v motorsportu. Bude jezdit pro tým WRT v letošní sezóně WEC v kategorii LMP2. Tým potvrdil také Louise Delétraze. Třetím jezdcem ve voze 41 bude Rui Andrade. 
20:36 | Ve věku 80 let zemřel vítěz dvou grand prix Jean-Pierre Jabouille. Do historie se zapsal jako první vítěz s přeplňovaným motorem ve F1. 
19:33 | Red Bull má zítra v 15:00 prezentaci a očekává, že potvrdí spolupráci s Fordem... 
1. února | Jean Alesi se stal šéfem okruhu Paula Ricarda.. 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února