Sprintů má být v příštím roce šest

V Londýně dnes zasedla Komise F1. Mnoho podrobností však v tiskové zprávě nenajdeme.
Foto: Activepictures / Jiří Křenek
Sprintů má být v příštím roce šest | Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Komise podle oficiální tiskové zprávy projednala tři věci: kalendář pro rok 2022, který bude v pátek schvalovat Světová rada motorsportu. Kromě toho zadala sportovnímu poradnímu orgánu, aby vyřešil pravidla ohledně zkrácených závodů – je to reakce na Spa, kde se odjelo pár kol za safety carem a udělily se poloviční body.

Třetím tématem pak byly sprintové kvalifikace. Zatím jsme viděli dva, ale v příštím roce jich má být více.

Podle webu RaceFans bylo schváleno, že v příštím roce bude šest sprintů. Další změny schválené komisí zahrnují zkrácení čtyřdenního programu závodů F1 (včetně čtvrtečního „mediálního dne“) na tři.

Schváleny byly také změny pravidel testování s cílem usnadnit harmonogram příští sezóny. Minimální doba mezi koncem testování a prvním závodem byla upravena tak, aby umožňovala zkrácení na osm dní. Předpokládá se, že testy budou v příštím roce ve Španělsku a Bahrajnu, kde by se jel následně také první závod. 

Rovněž byly schváleny testy v délce až pěti po sobě jdoucích dnů. Pravděpodobně tak první testy potrvají pět dnů, ty druhé tři dny.

Váš názor Další článek: Zajímavé statistiky po GP Turecka 2021
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00