Sprint F3 na Zandvoortu vyhrál Collet, Correa získal první stupně vítězů od vážné nehody ve Spa | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Caio Collet si připsal druhé vítězství v letošní sezóně FIA formule 3, když po startu ze čtvrtého místa triumfoval ve sprintu na Zandvoortu. Roman Staněk získal bod za desáté místo.

Na úzkém nizozemském okruhu se nepředjíždí snadno, klíčový byl proto start, na kterém Brazilec vydělal dvě pozice, když se vnější stopou dostal v první zatáčce před Grégoira Saucyho a Zaka O'Sullivana, který na startu předjel Švýcara.

Do vedení se Collet dostal v pátém kole, ve zbytku závodu už jen navyšoval svůj náskok a po 21 kolech si dojel pro druhé letošní vítězství. Díky tomu se v průběžném pořadí šampionátu posunul na osmé místo.

Juan Manuel Correa dosáhl na první stupně vítězů od své vážné nehody ve formuli 2 ve Spa-Francorchamps v roce 2019, při které zahynul Anthoine Hubert.

Američan po startu z prvního místa zůstal v čele do pátého kola, kdy se před něj dostal Collet. Druhé místo je letošním Correovým maximem, když nejlépe byl zatím čtvrtý v hlavním závodě v Bahrajnu.

Stupně vítězů doplnil O'Sullivan, který tak navázal na druhé místo z hlavního závodu na Silverstonu.

Čtvrtým místem vyrovnal své sezónní maximum Jonny Edgar před pátým Saucym.

Šestý projel cílem Isack Hadjar. Francouz tím o další dva body navýšil svůj náskok v čele průběžného pořadí před Victorem Martinsem. Jeho krajan dojel za ním sedmý.

Výborný debut v monopostu formule 3 zaznamenal Sebastián Montoya. Syn bývalého pilota formule 1 Juana Pabla Montoyi už v páteční kvalifikaci zajel sedmý čas. Také v průběhu sprintu se držel v nejlepší desítce, a nakonec získal tři body za osmé místo.

Bodovanou desítku uzavřeli Jak Crawford, který v závěru na Montoyu vyvíjel velký tlak, a český pilot Roman Staněk.

Jezdec Tridentu se propadl v první zatáčce, kdy do něj zezadu narazil Franco Colapinto a Staněk musel krotit začínající smyk. Z deváté startovní pozice spadl na jedenácté místo.

V 16. kole se dostal na bodované desáté místo před Olivera Bearmana, když využil chyby třetího muže průběžného pořadí na výjezdu ze třetí zatáčky.

V průběžném pořadí si Staněk drží pátou příčku. Do nedělního hlavního závodu přitom bude startovat ze čtvrtého místa.