Správné nastavení E21 se hledá těžko, vysvětluje Lotus Grosjeanovy potíže

Technický ředitel Lotusu James Allison míní, že je na týmu, aby přizpůsobil vůz Romainu Grosjeanovi. Vinu za horší výkony nedává jezdci.
Správné nastavení E21 se hledá těžko, vysvětluje Lotus Grosjeanovy potíže

Zatímco Kimi Räikkönen vyhrál s E21 v Austrálii a v Číně byl druhý, Grosjean se vozem neodkázal sžít a na týmového kolegu ztrácí.

"Pravda je taková, že ty problémy určitě nepůsobí Romain," řekl Allison. "Romain je rychlý, jemný a dobře se stará o pneumatiky, ale nám se zatím nepodařilo mu dát konzistentní auto, které by nechalo vyniknout jeho talent."

"Není to v něm, jde o to, že jsme mu auto zatím nepřipravili tak, jak potřebuje. Z Kimiho víkendů se zdá být jasné, že je naše auto takový náročný malý divoch, který se těžko zvládá. S Kimim se nám to podařilo dva ze tří závodů a musíme se ujistit, že také Romainovi dáme příležitost zazářit."

Grosjean a Räikkönen nemají diametrálně odlišné jezdecké styly, přesto je mezi nimi několik odlišností, které Francouzovi brání použít Finovo nastavení.

"Za prvé oba jezdci nechtějí od vozu úplně to samé," potvrdil Allison. "Kimi má jezdecký styl, který využívá přední pneumatiky trochu víc než Romain. Zatímco Romain využívá zadní pneumatiky trochu víc než Kimi, takže v každém případě potřebují odlišná nastavení."

"Za druhé si nejsme úplně jistí, jestli by zcela stejné nastavení na obou vozech přineslo zcela stejný výsledek, takže to není tak jednoduché, jako že byste řekli, že dáme stejné nastavení a všechno bude fajn."

Další článek: Kovalainen se vrací ke Caterhamu jako třetí jezdec, nastoupí v tréninku

15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00