Správné nastavení E21 se hledá těžko, vysvětluje Lotus Grosjeanovy potíže

Technický ředitel Lotusu James Allison míní, že je na týmu, aby přizpůsobil vůz Romainu Grosjeanovi. Vinu za horší výkony nedává jezdci.
Správné nastavení E21 se hledá těžko, vysvětluje Lotus Grosjeanovy potíže

Zatímco Kimi Räikkönen vyhrál s E21 v Austrálii a v Číně byl druhý, Grosjean se vozem neodkázal sžít a na týmového kolegu ztrácí.

"Pravda je taková, že ty problémy určitě nepůsobí Romain," řekl Allison. "Romain je rychlý, jemný a dobře se stará o pneumatiky, ale nám se zatím nepodařilo mu dát konzistentní auto, které by nechalo vyniknout jeho talent."

"Není to v něm, jde o to, že jsme mu auto zatím nepřipravili tak, jak potřebuje. Z Kimiho víkendů se zdá být jasné, že je naše auto takový náročný malý divoch, který se těžko zvládá. S Kimim se nám to podařilo dva ze tří závodů a musíme se ujistit, že také Romainovi dáme příležitost zazářit."

Grosjean a Räikkönen nemají diametrálně odlišné jezdecké styly, přesto je mezi nimi několik odlišností, které Francouzovi brání použít Finovo nastavení.

"Za prvé oba jezdci nechtějí od vozu úplně to samé," potvrdil Allison. "Kimi má jezdecký styl, který využívá přední pneumatiky trochu víc než Romain. Zatímco Romain využívá zadní pneumatiky trochu víc než Kimi, takže v každém případě potřebují odlišná nastavení."

"Za druhé si nejsme úplně jistí, jestli by zcela stejné nastavení na obou vozech přineslo zcela stejný výsledek, takže to není tak jednoduché, jako že byste řekli, že dáme stejné nastavení a všechno bude fajn."

Další článek: Kovalainen se vrací ke Caterhamu jako třetí jezdec, nastoupí v tréninku

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?