Spousta pozitiv, i přes ten konec, říká Leclerc

Leclercův pátek se vyvíjel celkem hladce, tedy než vyjel z trati v zatáčce Rivazza. Vypadá to, že se s Ferrari v Imole musí počítat.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Spousta pozitiv, i přes ten konec, říká Leclerc | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Charles Leclerc (4./5.)

Monačan svůj druhý trénink zakončil ve zdi. Přesto je plný optimismu a na domácí půdě Ferrari si věří.

„Dnešek vlastně přinesl spoustu pozitiv. Rozhodně to nebyl jednoduchý den, ale výkon vozu byl skvělý. Bohužel jsme kvůli malému problému přišli o část prvního tréninku, ale nebylo to tak hrozné.

Ve druhém tréninku jsem se cítil ještě o poznání lépe, nejlepší čas jsme ztratili kvůli špatnému průjezdu devátou zatáčkou. Hlavní je, abychom to nezopakovali v kvalifikaci. Rychlost tam každopádně byla.

Slibně vypadala také závodní rychlost. Bylo to dobré, ale pak jsem v poslední zatáčce udělal chybu a narazil do zdi. Ale rozhodně lepší chybovat teď než v závodě,“ ví Leclerc.

Carlos Sainz (6./4.)

Také španělský pilot byl s pátkem v Imole spokojen. Byl zejména rád, že si současný vůz Ferrari mohl vyzkoušet někde jinde než v Bahrajnu.

„Mám z dneška dobrý pocit. Zdá se, že vůz v těchto teplotách pracuje mnohem lépe. Na tomto asfaltu, nevím, čím to je, je o něco lepší přilnavost. Užil jsem si to.

Pořád ještě nevím, kde je limit vozu. Dosud jsem ho nedosáhl. Ale dnes a snad i zítra se tomu přiblížím,“ doufá Sainz.

Další článek: Verstappen tuší, že je po smůle v tréninku pozadu