Spousta jezdců brzy odejde, říká Magnussen

Kevin Magnussen chce být blízko formule 1, aby se mohl brzy do královny motorsportu zase vrátit jako závodní jezdec.
Spousta jezdců brzy odejde, říká Magnussen

Po sezóně 2014 byl Magnussen vloni rezervním jezdcem McLarenu, svou závodní sedačku musel přepustit Alonsovi. McLaren s ním ale nakonec spolupráci definitivně ukončil. Magnussen je tak bez angažmá. Testoval už ale vůz LMP1 (kde ale místo nebude) a vůz DTM Mercedesu. Současně chce ale zůstat blízko F1.

„Brzy se stane něco, co se už dlouho nestalo,“ řekl Magnussen pro Ekstra Bladet. „Několik jezdců pravděpodobně skončí, a proto je důležité být blízko formule 1.“

Plány na letošní rok Magnussen ještě nemá. „Mám pocit, že bylo potřeba odejít a znovu závodit. V tuto chvíli je těžké říct, co to bude, ale bez ohledu na to, kde budu závodit, budu chtít odvést maximum.“

Foto: Getty Images / Ian MacNicol

Další článek: Rosberg: Lauda říká odlišné věci veřejně a soukromě

4. srpna | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.