Spory poškozují současné i nové týmy, říká Ross Brawn

Sponzoři začínají být nervózní.
Kvůli sporům mezi Asociací týmů formule 1 a Mezinárodní automobilovou federací vznikly nejistoty ohledně příštího ročníku, které podle Rosse Brawna škodí všem. Začínají se dotýkat i finančních zdrojů.

"Najít rovnováhu po obchodní stránce je těžké. Musím být upřímný, to, co se teď děje se zápisy a ostatními věcmi, nikomu nepomáhá. Budoucí partneři chtějí vědět, čí budou partneři. Všechny ty potíže velmi poškozují po obchodní stránce všechny účastníky formule 1," řekl Brawn.

Vedoucí tým šampionátu je na startovním roštu v určitých ohledech nováčkem, takže si teprve buduje vztahy s partnery a situaci má proto velmi komplikovanou. Na druhé straně má zdrojů dost na to, aby dokončil sezónu bez nových sponzorů.

Nejistoty jsou však podle Brawna nepříjemné i pro zájemce o vstup do formule 1 v roce 2010.

"Ty nové týmy, do jakého šampionátu vstoupí? S kým budou závodit? Jak by mohly jít za sponzory a říct: ´Příští rok budeme na roštu vedle Ferrari,´ když tu Ferrari možná vůbec nebude?"

"Nikdo nemůže po obchodní stránce nikam pokročit kvůli těmto nejistotám. Takže to poškozuje všechny, nejen týmy, které podaly podmíněnou přihlášku, poškozuje to také ty, které se snaží vstoupit," uvedl Brawn.

S novými sponzory bude moci Brawn GP pokročit v jednání až ve chvíli, kdy budou pravidla pro rok 2010 definitivní.
Další článek: Stáhněte si nové číslo F1Magu s ohlédnutím za GP Turecka