Sportovní komisaři protest Haasu zamítli, ale současně mu dali za pravdu

Sportovní komisaři museli v Abú Dhabí řešit problém, který se samotné Velké ceny příliš netýká. Haas podal protest na Force Indii.
Sportovní komisaři protest Haasu zamítli, ale současně mu dali za pravdu

Haas podal protest vůči oběma vozům Force Indie. Podle něj Racing Point Force India nemůže tyto vozy používat, protože jejich šasi nepostavila.

Stewardi uznali, že Force India je skutečně novým týmem. Podle nich ale neexistuje pravidlo, které by říkalo, že tým nemůže převzít díly po předešlém nebo vyloučeném týmu. Současně uvedli, že Force India je podle pravidel konstruktérem.

Ďábel je však ukrytý v detailu. Haas sice formálně s protestem neuspěl, ale rozhodnutí stewardů jasně říká, že Force India je nový tým.

Podle rozhodnutí stewardů by tak Force Indie teoreticky neměla dostávat jako nový tým peníze za účast (umístění v první desítce ve dvou ze tří posledních sezón). V tomto případě jde však o komerční smlouvy a ne o sportovní pravidla, takže to stewardi nemohli řešit. Celá věc tak zřejmě ještě nekončí.

Haasu došla trpělivost, podal na Force Indii protest

Haasu došla trpělivost, podal na Force Indii protest

„Jde nám o stejný přístup pro všechny,“ řekl v pátek Steiner. „Do F1 jsme přišli za určitých okolností a byli jsme si vědomi toho, co musíme udělat. Všechno jsme udělali a domníváme se, že u Force Indie to bylo jinak.“

„Hledáme rovnost nebo alespoň vysvětlení, proč tomu tak není. Myslím, že s každým se musí zacházet stejným způsobem. Nechceme nic jiného.“

Kolik dostaly týmy z podílu na komerčních právech za rok 2017?

Kolik dostaly týmy z podílu na komerčních právech za rok 2017?

Foto: Getty Images / Clive Mason

Diskuze (7) Další článek: V posledním tréninku byl nejrychlejší Hamilton, Ricciarda odstavila technika
17:51 | Nejen týmy a jezdci. Na Franka Williamse bude vzpomínat i F1. V neděli v 17:20 minutou ticha, v 18:00 se pak po okruhu projede vůz FW07. Start závodu je v 18:30.
12:59 | Logan Sargean v tréninku F2 jako první pokřtil zdi v Džiddě. Jezdec ok, červené vlajky.
2. prosince | V Saúdské Arábii bude v roli safety caru a medical caru opět Aston Martin. Tentokrát však nebude mít britskou závodní zelenou ale světlejší odstín inspirovaný vlajkou Saúdské Arábie.
2. prosince | Šéf Williamsu Jost Capito měl pozitivní test na covid-19 a víkendu v Saúdské Arábii se tak nezúčastní.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30