Red Bull požádal o přezkoumání Hamiltonova vyšetřování. Brit dostává penalizaci 3 míst

Sportovní komisaři řešili necelou 1,5 hodinu před startem závodu včerejší incident z konce kvalifikace.
Red Bull požádal o přezkoumání Hamiltonova vyšetřování. Brit dostává penalizaci 3 míst

Hamilton byl před sportovními komisaři už v sobotu. Smazali mu čas z prvního pokusu v Q3. Jezdec Mercedesu se také vyhnul penalizaci za nezpomalení pod žlutými vlajkami. Sportovní komisaři uznali, že v místě byly signalizovány žluté ale i zelené vlajky.

Na žádost Red Bullu však bylo rozhodnutí přezkoumáno. Na stůl sportovních komisařů se věc dostala v neděli ve 13:45.

Sportovní komisaři nakonec Hamiltonovi udělili penalizaci 3 míst, takže odstartuje z pátého místa. 

Penalizace 3 míst za nezpomalení pod žlutou vlajkou je obvyklým trestem. Už méně obvyklé je však to, že některý tým uspěje s odvoláním nebo žádostí o přezkoumání rozhodnutí. 

Sportovní komisaři zdůvodnili své druhé rozhodnutí novými skutečnostmi. K dispozici měli 360stupňové onboard video z Hamiltonova vozu, které zachycuje i průjezd daným místem. Při prvním posouzení incidentu neměli toto video k dispozici.

Na videu je patrné, že na levé straně trati svítil panel s žlutou vlajkou. Panel se zelenou vlajkou byl vidět až na postu maršálu číslo 9.

Je pravděpodobné, že se jedná o video, které F1 uveřejnila v noci a o němž jsme se nejdříve domnívali, že bylo klíčové při prvním posouzení incidentu.

Je to podruhé v Rakousku, kdy se Red Bull obrací na sportovní komisaře kvůli Mercedesu. V pátek si stěžoval na systém DAS. Jeho argumenty ale sportovní komisaři odmítli

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Kde v minulosti začínala sezóna formule 1?

12:48 | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)