Sport 1/2 představil komentátory přenosů formule 1

Stanice Sport 1 a Sport 2 dnes představily komentátory přenosů formule 1. Vysílání formule 1 se tam letos stěhuje z Novy. Sport 1 a 2 nabídne přenosy z tréninků, kvalifikace i testů.
Sport 1/2 představil komentátory přenosů formule 1

Sezona 2015 Formule 1 je už za dveřmi a po několikaměsíční zimní pauze přichází exkluzivně od půlky března na sportovních stanicích Sport1 HD a Sport2 HD. Společnost AMC Netwroks International Central Europe, získala práva na dobu tří let. Vysílání v HD kvalitě, dvojjazyčný komentář, profesionální analýzy přímo ve studiu a on-site reportér jsou jedny z mnoha benefitů, které sportovní stanice Sport1 HD a Sport2 HD divákovi F1 přinášejí.

Hlavním benefitem nové sezony F1 bude možnost sledovat všechny tréninky, kvalifikace a závody v HD kvalitě. Novinkou pro letošní ročník Formule 1 bude také podrobná profesní analýza a to přímo ve studiu a on-site reportér, který přinese to nejžhavější z většiny Velkých cen. Fanouška sportu nasáklého benzínem čeká pro letošní sezonu mnoho novinek.

Diváci jistě ocení i sestavení komentátorského týmu. Český a slovenský fanoušek se může těšit na komentáře a analýzy ve svém rodném jazyce. Moderátorem studia a hlavním komentátorem pro Českou republiku se stane Tomáš Richtr, profesionál s mnohaletými zkušenostmi. Velkým benefitem pro fanouška Formule 1 se stane profesionální analýza přímo ve studiu, kterou zastřeší za Českou republiku Jan Charouz a pro slovenské diváky Štefan Rosina. O komentář závodů v českém jazyce se postará již zmiňovaný Tomáš Richtr a se slovenským komentářem přijde Štefan Eisele. Součástí týmu je i Ondřej Voršilka, on-site reportér, který přinese ty nejžhavější novinky přímo z místa dění závodů.

Všichni komentátoři budou zároveň aktivní a pravidelně reagovat na divácké dotazy na facebooku SportTV a blogu Sport1 HD a Sport2 HD na webu http://www.sport1tv.cz/. S železnou pravidelností se s diváky podělí také o svůj pohled na Formuli 1, přinesou odbornou analýzu a zodpoví všechny dotazy.

Brzy také zveřejníme podobu a program studia a celkový koncept Formule 1.

„Nemůžeme se dočkat 15. března na zahájení nové sezony Formule 1 na stanicích Sport1 HD a Sport2 HD. Přineseme Vám Formuli 1 v takové kvalitě, jakou si zaslouží: moderní studio, nejlepší domácí komentátoři, reportér přímo na místě dění a HD kvalita jen demonstrují náš závazek k této fantastické sportovní události.

Naším cílem je poskytnout takový zážitek, který umocní divácký prožitek z těchto napínavých závodů, řekl Levente B. Málnay, výkonný ředitel společnosti AMC Networks International Central Europe.

„Jsem rád, že se nám podařilo vybrat tento komentátorský tým a osobně, jako fanoušek F1, se těším na první závod na našich stanicích Sport1 HD a Sport2 HD. Pevně věřím, že to bude pro diváka vynikající sportovní zážitek“, řekl Evžen Chlanda, Country manager AMC Networks International pro Českou republiku a Slovensko.

Tomáš Richtr

Hlavní (studiový) moderátor a komentátor

Tomáš Richtr se Formuli 1 začal profesně věnovat v roce 1998 přispíváním na nově vznikající zpravodajské weby. Jeho zájem se soustředil nejen na dění na samotné závodní dráze, ale i na organizační zákulisí a události s ním spojené.

Jeho hlas bylo možné poprvé slyšet při národních závodech ČR nebo závodech DTM, GT nebo WTCC na Automotodromu v Brně dva roky před tím, než se přesunul do televize. Tam se věnoval šampionátům IndyCar, Le Mans, F3000 nebo A1 GP. Od roku 2008 začal nejsledovanější šampionát motorsportu i komentovat. A to mu vydrželo dodnes.

Klepněte pro větší obrázek

Pro sezonu 2015 bude Tomáš Richtr spolupracovat se společností AMC Networks International, provozovatelem sportovních stanic Sport1 HD a Sport 2 HD, nejen na pozici komentátora přenosů F1, ale také jako moderátor předzávodních Studií F1.

„Vždy jsem kroutil hlavou nad stovkami těch tiskových zpráv, ve kterých bylo řečeno, jak jsou závodníci F1 nadšeni z nové výzvy například při změně týmu. Ale já opravdu jsem!“ řekl Tomáš Richtr.

„Jsem nadšen rozsahem, který chce AMC Formuli 1 věnovat. Předzávodní Studio F1 bude hodinové a své analýzy v něm budou nabízet experti Jan Charouz a Štefan Rosina. Televize bude mít na mnoha závodech svého redaktora, takže budeme mít informace z první ruky. Vysílat se budou všechny jízdy bez výjimky. Navíc v obrazové kvalitě HD. Podle mého názoru dostat lidi k Formulím 1 ještě blíž už by šlo hodně obtížně.“

Jan Charouz

Studiový analytik, spolumoderátor

Jan začal závodní kariéru v sedmi letech na motokárách třídy Comer 80, v níž závodil pět let. V roce 2000 přestoupil do třídy ICA-J a ve své druhé sezoně získal třetí místo v mezinárodním šampionátu České republiky. V roce 2002 závodil ve třídě Ford Fiesta v Mezinárodním mistrovství České republiky v závodech automobilů na okruzích. Společně s Erikem Janišem skončili první a stali se nejmladšími mistry v historii šampionátu.

Jan Charouz za svou kariéru nasbíral velké množství titulů a vítězství a získal i cenu FIA Talent roku.

Jan bude velkým přínosem pro novou Formuli 1 na sportovních stanicích Sport1 HD a Sport2 HD a to hlavně díky mnohaletým zkušenostem nasbíraných přímo za volantem. Jan Charouz bude hlavním analytikem, který přinese do rozboru závodů vždy něco nového a bude schopen se podívat na celou situaci z úplně jiného pohledu – pohledu jezdce.

Klepněte pro větší obrázek

„Jsem poctěn příležitostí stát se členem týmu nové F1 na stanicích Sport1 HD a Sport2 HD. V motoristickém prostředí se pohybuji velmi dlouho a za tu dobu jsem nasbíral spoustu zkušeností a teď se o ně mohu konečně podělit i s díváky. Už se nemohu dočkat“, konstatoval Jan Charouz.

Na Slovensku bude přenosy komentovat Štefan Eisele, kterému bude k ruce bývalý závodník Štefan Rosina.  

Ondřej Voršilka

On-site redaktor

Ostřílený redaktor se zájmem o motosport, který působí na Sport1 HD a Sport2 HD již několik let, přinese fanouškům burácejících motorů ty nejžhavější novinky přímo z místa dění Velké ceny. Spolu s Ondřejem nahlídneme pod pokličku Formule 1 a to rovnou z první řady. Na poli motorsportu komentoval seriály formule BMW, Porsche Super Cup, sérii X fighters ve freestyle motokrosu, světovou sérii enduro a mnoho dalších.

"Od malička mě to táhlo k motorsportu. Motokáry, amatérská rallye, vše, co bylo nasáklé benzínem mě zajímalo. A jelikož F1 je v tomto odvětví absolutní vrchol, je mi ctí, že mohu být na Sport 1 HD a Sport2 HD při tom a přinášet Vám ty nejzajímavější informace přímo z dějství Velkých cen", řekl Ondřej Voršilka.

Klepněte pro větší obrázek

O AMC Networks International – Central Europe

AMC Networks International – Central Europe je součástí AMC Networks International, jednou z předních mezinárodních společnostní na poli televizního vysílání a distribuce tematických televizních stanic soustřeďujících se na Střední a Východní Evropu. Současné AMCNI – Central Europe portfolio čítá 12 televizních stanic ve čtyřech žánrech: sport: Sport1, Sport2, SportM, dětské: Minimax, Megamax, zábavně-vzdělávací: Spektrum, TVPaprika, Spektrum Home a filmové: AMC, Sundance Channel, Film Mánia, Film+ a Film Café. Obsah tematických stanic je vytvářen pro místní diváky, jazykové verze a trhy.  Je dostupný v celé řadě platforem včetně HD, služeb na vyžádání a verze pro mobilní telefony.

AMC Networks International (AMCNI) je globální divizí AMC Networks a dodavatelem uznávaných zábavních pořadů pro předplatitele ve více než 140 zemích a územích v Africe, Asii, Evropě a Latinské Americe. AMCNI zahrnuje jak globální značky Sundance Channel a MGM Channel, tak populární kanály s lokálním významem a různorodým žánrovým zaměřením. Více informací najdete na www.amcnetworks.com/amcni.

O společnosti AMC Networks:

Společnost AMC Networks Inc. (NASDAQ: AMCX) se již více než 30 let věnuje produkci kvalitních filmů a pořadů, vlastní a provozuje několik populárních a oceňovaných značek v oblasti placené kabelové televize. AMC, IFC, SundanceTV, WE tv, a IFC Films produkují pořady, které jsou výrazné, zajímavé, kulturně relevantní a oslovující diváky napříč různými společenskými skupinami. Společnost také provozuje globální divizi, AMC Networks International. Více informací najdete na www.amcnetworks.com.

Úvodní foto: Red Bull Media House

Další článek: Mercedes navrhl novou ochranu hlavy jezdce

17:03 | Tento týden nás čeká: ve středu představení nového vozu Ferrari, v pátek pak v 6:30 prezentace vozu Haasu v boxové uličce v Bahrajnu. Od pátku do neděle pak předsezónní testy.
15:59 | F1 TV Pro nabízí aktuálně slevu 25 %.
5. března | Pandemie ovlivňuje WEC. Po odkladu Le Mans na srpen (aby tam mohli fanoušci) se posouvá start sezóny. Začne 1. května ve Spa, 13. června se pak pojede v Algarve.
5. března | V Baku se pojede bez fanoušků