Sport 1 uvede dokumentární sérii o Berniem Ecclestonovi

Televizní stanice Sport 1 uvede osmidílnou sérii Šťastlivec, která se věnuje životu Bernieho Ecclestona.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Sport 1 uvede dokumentární sérii o Berniem Ecclestonovi | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Neexistuje milovník Formule 1, který by neznal Bernieho Ecclestona. Osmidílný seriál Šťastlivec! pronikne však ještě hlouběji a důvěrněji do jeho života.

Dozvíte se, co prožíval po smrti svého prvního jezdce Stuarta Lewis-Evanse, který uhořel na Velké ceně Maroka v roce 1958 a jak byl zvyklý chodit na oběd se svým mentorem, panem Ferrarim.

Dozvíte se, jaká slavná oba byla u nich doma pečená vařená, a že dokonce hrávala s Bernieho dětmi karty, nebo za jakým světovým lídrem chodil na tajné schůzky.

Bernie je také známý poněkud netradičním rekordem. Zařadil se mezi nejdražší rozvodové „bitky“ na světě. K tomu došlo v roce 2009 ve velké Británii, kde Bernieho exmanželka Slavica, o 23 let mladší bývalá chorvatská modelka, získala po rozvodu 1,2 miliardy dolarů, tedy zhruba polovinu jeho majetku.

Manželství skončilo po 23 letech a bylo již druhým v pořadí. Bernie však navzdory svému drahému rozvodu stále patří mezi nejbohatší lidi ve Velké Británii.

První díly v úterý

Dobrodružnou životní cestu Bernieho Ecclestona, šéfa ikonické Formule 1, můžete sledovat v osmidílné sérii Šťastlivec! od 27. prosince v 19:00 ve dvou po sobě jdoucích částech na televizní stanici Sport1.

Vysílání prvních dílů (premiéry)

  • První díl: Úterý 27. prosinec 19:00 (Sport 1)
  • Druhý díl: Úterý 27. prosince 20:00 (Sport 1)
  • Třetí díl: Neděle 1. ledna 13:00 (Sport 2),  18:30 (Sport 1)

+ reprízy na obou kanálech

Další článek: Zemřel bývalý pilot F1 Philippe Streiff. Bylo mu 67 let

Témata článku: