Spor o jméno Lotus soud dnes nevyřeší, říká Fernandes

Podle majitele týmu Lotus Tonyho Fernandese se o osudu britské značky ve formuli 1 rozhodne zřejmě až ke konci roku. Dnešní soudní slyšení mu zabránit v používání jména Lotus nemůže.
Spor o jméno Lotus soud dnes nevyřeší, říká Fernandes

"Mnoho lidí je dnešním slyšením zmateno," uvedl Fernandes. "Není o názvu Team Lotus a jeho vlastníkovi, o tom se bude jednat v listopadu. Tenhle případ jsme otevřeli my, abychom to jednou provždy vyřešili."

"Dnešní slyšení je zoufalým pokusem skupiny Lotus o využití jejich protiprávního ukončení licenční smlouvy s Lotusem Racing, aby řekli, že 1Malaysia (Fernandesův tým) nemůže používat jméno Lotus. Bylo to součástí klauzule o u končení. Takže pro Team Lotus se nic nemění."

Fernandes měl se skupinou Lotus původně pětiletou smlouvu, závodit měl pod názvem Lotus Racing jako v loňské sezóně. Skupina Lotus však po jednom roce smlouvu vypověděla a Fernandes koupil od Davida Hunta práva na název Team Lotus, pod kterým se přihlásil do letošní sezóny.

Další článek: Briatore: Webber měl frakturu přiznat hned nebo nikdy

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.