Sponzoři se k Brawnu GP hrnou, tým ale zatím vyčkává

Prostředků na letošní sezónu mají v Brackley dost.
Tým Brawn GP je díky svým úspěchům velmi žádaný ve sponzorských kruzích, ale Nick Fry prozradil, že s podepisováním nových smluv v Brackley nikam nepospíchají. S Rossem Brawnem si můžou dovolit řešit dlouhodobé hledisko, protože prostředků na letošní sezónu mají dostatek.

"Na stole máme hodně nabídek a rok pro nás nezačal špatně. Můžeme to zvládnout s penězi a zdroji, které v tuto chvíli máme. S Rossem hledáme nejlepší řešení pro následujících pět let a nemusíme pospíchat," řekl výkonný ředitel týmu Nick Fry pro Autosport.

Brawnu GP se jako hlavní sponzor nabídla společnost Virgin, která svá loga na vozech Rubense Barrichella a Jensona Buttona již má. Jméno hlavního sponzora se promítá do názvu týmu, ale zájem mají i další velké společnosti, takže Brawn vyhodnocuje všechny možnosti.

"Čekáme na další vývoj, nepanikaříme. Jsem si jistý, že na voze uvidíte další sponzory, ale svůj postup si promyslíme," uvedl Fry a k hlavnímu sponzorovi týmu dodal: "Doufám, že bychom mohli smlouvu uzavřít v průběhu této sezóny, ale uvidíme, jestli budeme mít hlavního sponzora na voze již letos."
Další článek: Mercedes o hrozbě odchodu z F1 zatím neuvažuje

17:05 | Matteo Nannini to letos zkoušel ve F3 i F2 současně. V Monaku a Baku ho ale ve voze HWA nahradí testovací jezdec Williamsu Jack Aitken.
11:45 | Turecko zpět ve hře? Místní věří, že by mohli mít šanci po Monze místo Singapuru nebo Japonska. Úplně nereálné to není. Singapur zrušil Světové ekonomické fórum plánované na srpen. Novinář Joe Saward píše, že místní moc nevěří, že se tam letos pojede závod F1.
17. května | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00