Sponzor Hamiltona a Rossiho by chtěl zorganizovat výměnu jejich strojů

Společnost Monster, která se zabývá výrobou energetických nápojů, by chtěla uspořádat akci, při které by si své stroje vyměnili pětinásobný mistr světa formule 1 Lewis Hamilton a devítinásobný motocyklový šampión Valentino Rossi.
Sponzor Hamiltona a Rossiho by chtěl zorganizovat výměnu jejich strojů

Monster je osobním sponzorem obou jezdců a o uspořádání podobné akce se snaží již tři roky, zatím však bez úspěchu.

Od letošní sezóny však Monster nahrazuje společnost Movistar v roli hlavního sponzora továrního týmu Yamaha v MotoGP. Díky tomu má větší příležitost posadit Hamiltona na motocykl M1 a Rossiho za volant monopostu Mercedes formule 1.

„Tuto možnost jsme zvažovali celé roky, nebyli jsme však schopni to uskutečnit,“ řekl tiskový mluvčí Yamahy. „Uvidíme, co se stane tentokrát. Nic není zatím ani zdaleka jisté.“

Jen tak k tomu ale nedojde. Smlouvy obou jezdců totiž teoreticky zabraňují tomu, aby se podobná akce konala před posledním závodem sezóny formule 1, kterým bude 1. prosince Velká cena Abú Dhabí.

Monster již v roce 2016 připravil pro tehdejšího Rossiho týmového kolegu Jorgeho Lorenza jízdu s vozem F1 týmu Mercedes na britském Silverstonu.

Valentino Rossi zve Hamiltona do Tavullie

Valentino Rossi zve Hamiltona do Tavullie

Lorenzo však již s Monsterem nespolupracuje. Po jeho přestupu k Hondě je jeho partnerem konkurenční Red Bull. Ten minulý rok připravil test s vozem Toro Rosso pro šampióna MotoGP Marca Marqueze a Daniho Pedrosu.

Hamilton je tento víkend v Kataru na úvodním podniku letošní sezóny MotoGP. Britský pilot je hostem Petronasu, který je sponzorem Mercedesu ve F1, ale také nového satelitního týmu Yamahy SRT.

Hamilton si již minulý rok v Jerezu vyzkoušel motocykl Yamaha R1 specifikace pro mistrovství světa superbiků, kde jezdil spolu s továrními jezdci Alexem Lowesem a Michaelem van der Markem. Během letošních předsezónních testů se pak nechal slyšet, že by v blízké budoucnosti rád znovu usedl na závodní motocykl.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Šéf oddělení motorsportu Hondy Jamamoto se bude nově soustředit pouze na F1

11. dubna | První řadu pro druhý závod formule E v Římě obsadili nováčci Nick Cassidy a Norman Nato. Závod dnes začíná už ve 13:00.
10. dubna | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00