Spolupráce s Red Bullem přinese Lotusu spolehlivost, rychlost hledá jinde

Heikki Kovalainen přiznal, že pokud se má Lotus v příští sezóně zlepšit, musí výrazně vylepšit aerodynamiku. Motor a převodovka mistrů světa z Red Bullu mu v tomto ohledu moc nepomůžou.
Spolupráce s Red Bullem přinese Lotusu spolehlivost, rychlost hledá jinde

"Převodovka Red Bull a motor Renault jsou skvělé věci," uvedl finský pilot pro Eurosport. "Zbaví nás to problémů se spolehlivostí. Ale není to něco, díky čemu bychom zrychlili o tři sekundy, které potřebujeme. Ve skutečnosti musíme naši ztrátu dohánět z 80 procent v aerodynamice. A to je práce Mika (Gascoyna)."

Monopost Lotusu pro rok 2011 se blíží svému dokončení a Kovalainen prozradil pár detailů. "Bude velmi odlišný od T127 (letošní auto)," řekl. "Nos se bude podobat tomu, který má Red Bull, ale bude mít i několik vlastností jako Force India. V každém případě se všechno změní, zadek bude užší a bočnice propracovanější."

Technický ředitel Lotusu Mike Gascoyne nedávno uvedl, že jeho tým vstoupí do nové sezóny bez systému na rekuperaci kinetické energie. Jestli ho nasadí v průběhu roku, není jisté, ale Kovalainen o to usiluje. "Mike v současnosti nemá v plánu ho nasadit, ale já o něj bojuji, protože bez něj si můžeme být jistí, že na startu pokaždé ztratíme místo nebo dvě," připomněl.

V každém případě Kovalainen očekává od Lotusu zlepšení, ve své druhé sezóně by měl malajsijský tým pravidelně bojovat s etablovanými stájemi. "V roce 2011 bychom díky pokroku měli pravidelně obsazovat na startovním roštu místa mezi 12. a 15. nebo 16. příčkou. Když zasáhne počasí nebo nastanou jiné zvláštní okolnosti, mohli bychom mít naději postoupit do třetí části kvalifikace. Z těchto pozic by mělo být možné pravidelně mířit na body," dodal.

Diskuze (13) Další článek: Kovalainen se zotavuje bez komplikací, za týden začne znovu trénovat
19:57 | Jean-Eric Vergne uvedl, že novináři překroutili jeho slova. Red Bull ho prý nikdy nekontaktoval v souvislosti se sedačkou pro rok 2019.
19. srpna | Robert Wickens je po nehodě v IndyCar při vědomí a je transportován do nemocnice.
19. srpna | Velká nehoda v IndyCar. Závod přerušen odkaz
16. srpna | Alonso by se měl podle spekulací v následujících týdnech zúčastnit testu vozu IndyCar.

GP Belgie 2018

Pátek 24. srpna 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 25. srpna 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 26. srpna 2018
Závod 15.10