Spolupráce s novými partnery jde podle plánu, ujišťuje Sauber

Spekulace o špatné finanční situaci Sauberu nabraly takový rozměr, že švýcarský tým pocítil povinnost je vyvrátit.
Spolupráce s novými partnery jde podle plánu, ujišťuje Sauber

Některá německá a švýcarská média se předháněla ve zprávách, podle kterých partnerství Sauberu s ruskými společnostmi záchranu nepřinese, protože není ani schválené a rozpadne se. Finanční potíže týmu proto měly pokračovat.

Šéfka týmu Monisha Kaltenbornová nejdříve říkala, že takové nepodložené spekulace nestojí ani za komentář, ale protože se dále množily, rozhodl se tým vydat tiskové prohlášení, ve kterém je oficiálně popřel.

"Námi oznámená spolupráce s ruskými partnery je na dobré cestě," uvedl. "Smlouva s jezdcem Sergejem Sirotkinem je aktivní. Přípravy na jeho nasazení začnou příští týden, po povinné dovolené ve formuli 1."

Hinwilští také vysloveně popřeli, že by byli stále bez peněz. "První smluvně domluvené platby tým už obdržel."

Spekulace také hovořily o nevoli Ruského národního institutu leteckých technologií (NIAT) platit, ovšem Sauber vysvětlil, že "finanční účast NIATu nebyla nikdy v plánu, jde o technickou spolupráci."

Nakonec Sauber přiznal, že ho útoky z médií zaskočily. "Jsme překvapeni tím, s jakou lehkostí některá média pouštějí do světa falešné zprávy a zvěsti."

Další článek: Enzo by byl na dnešní Ferrari hrdý, říkají Montezemolo a Ferrari

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.