Spolupráce s novými partnery jde podle plánu, ujišťuje Sauber

Spekulace o špatné finanční situaci Sauberu nabraly takový rozměr, že švýcarský tým pocítil povinnost je vyvrátit.
Spolupráce s novými partnery jde podle plánu, ujišťuje Sauber

Některá německá a švýcarská média se předháněla ve zprávách, podle kterých partnerství Sauberu s ruskými společnostmi záchranu nepřinese, protože není ani schválené a rozpadne se. Finanční potíže týmu proto měly pokračovat.

Šéfka týmu Monisha Kaltenbornová nejdříve říkala, že takové nepodložené spekulace nestojí ani za komentář, ale protože se dále množily, rozhodl se tým vydat tiskové prohlášení, ve kterém je oficiálně popřel.

"Námi oznámená spolupráce s ruskými partnery je na dobré cestě," uvedl. "Smlouva s jezdcem Sergejem Sirotkinem je aktivní. Přípravy na jeho nasazení začnou příští týden, po povinné dovolené ve formuli 1."

Hinwilští také vysloveně popřeli, že by byli stále bez peněz. "První smluvně domluvené platby tým už obdržel."

Spekulace také hovořily o nevoli Ruského národního institutu leteckých technologií (NIAT) platit, ovšem Sauber vysvětlil, že "finanční účast NIATu nebyla nikdy v plánu, jde o technickou spolupráci."

Nakonec Sauber přiznal, že ho útoky z médií zaskočily. "Jsme překvapeni tím, s jakou lehkostí některá média pouštějí do světa falešné zprávy a zvěsti."

Další článek: Enzo by byl na dnešní Ferrari hrdý, říkají Montezemolo a Ferrari

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10