Spolupráce s McLarenem Marussii pomáhá, ale KERS nenahradí

Cílem Marussie je bojovat s Caterhamem, ale zatím se to ruskému týmu příliš nedaří. V kvalifikacích je kvůli absenci KERS téměř bez šance.
Spolupráce s McLarenem Marussii pomáhá, ale KERS nenahradí

Poté, co Marussia převzala tým Virgin, se ho snažila zvednout mimo jiné angažováním Pata Symondse a navázáním spolupráce s McLarenem. Podle Charlesa Pica je partnerství se známým týmem z Wokingu přínosné.

"Samozřejmě. Je pro tým velmi pozitivní," řekl pro Automoto365. "Používám jejich simulátor, který je velmi sofistikovaný, a máme přístup do aerodynamického tunelu. Pomáhá to ve všech fázích vývoje auta. Zkušenosti a know-how tak prestižního týmu nám samozřejmě otevírají nové možnosti."

Hlavní slabinou Marussie tak zůstává rozhodnutí nenasadit v letošní sezóně systém na rekuperaci energie. Pic to považuje za rozhodující záležitost v boji s Caterhamem.

"Soupeřit s nimi v kvalifikaci, to bude těžké, v závodech to možné je," odhadl. "KERS znamená pět až osm desetin sekundy v závislosti na okruhu. Je jisté, že bít se bez této zbraně je handicap. Musíme najít jiné zbraně a neztrácet naději. Nesmíme ztratit soustředění na náš cíl, což je dostat se v závodech na úroveň Caterhamu."

Francouz si zatím netroufá odhadnout, jestli by se Marussii mohlo letos podařit sesadit Caterham z 10. místa v šampionátu, ale říká, že pokud ano, nepůjde jen o čistou rychlost, čímž naznačil, že by musely nastat mimořádné okolnosti.

Jeho hlavním měřítkem tak zůstává týmový kolega Glock. Na to, že je nováček, se mu nedaří vůbec špatně, německého jezdce porazil ve čtyřech kvalifikacích a v posledních dvou závodech. "V evropských závodech jsme si velmi blízko. Je jisté, že jsem od začátku roku hodně pokročil," dodal Pic.

Další článek: Whitmarsh už nechce být prezidentem FOTA

10:01 | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.
19:40 | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00