Spolupráce s Hamiltonem je příjemná, chválí Mercedes

Sportovní šéf Mercedesu Toto Wolff říká, že Lewis Hamilton nemá hvězdné manýry, a proto se ním spolupracuje velmi dobře. Ani po výkonnostní stránce mu tým nic nevyčítá.
Spolupráce s Hamiltonem je příjemná, chválí Mercedes

Hamilton loni vyjádřil spokojenost s výkonností Mercedesu, ale zapochyboval o své vlastní. Niki Lauda si myslí, že byl britský pilot ve svém hodnocení příliš tvrdý.

"Lewis měl vzestupy a poklesy, ale má talent a jeho rychlost je tu, o tom není pochyb," řekl Autosportu. "Vyhrál závod v Budapešti mimořádným způsobem. Nikdo by to nezvládl lépe."

Nejen proto nemá Mercedes důvod litovat, že před rokem Hamiltona angažoval. "Za prvé je rovný a má příjemný charakter," chválil Wolff. "Takže obecně je potěšením s ním spolupracovat."

"Je příjemné s ním spolupracovat také proto, že je opravdu soutěživý. Je vzácné, aby lidé byli tak soutěživí a nebyli zkažení z druhé strany. A on není."

"Je autentický. A ta autentičnost vás občas zaskočí. Ale také se učí. A líbí se mi, jak naslouchá radám a věří, že jsou pro něj dobré. Snažíme se být otevření jeden k druhému."

Další článek: Pavel Turek přestoupil do letecké formule 1

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.