Spolupráce mezi Red Bullem a Hondou se dohodla v McDonaldu

Red Bull se na spolupráci s Hondou, která v Rakousku přinesla první vítězství, dohodl v McDonaldu ve Velké Británii.
Spolupráce mezi Red Bullem a Hondou se dohodla v McDonaldu

Japonský novinář Masahiro Owari v časopise Sports Graphic Number uveřejnil několik detailů ohledně spolupráce mezi Red Bullem a Hondou. Cituje ho španělský SoyMotor.

První jednání mezi oběma firmami proběhlo v roce 2017 ve velmi neformálním duchu.

„Jamamoto, znáte McDonald na cestě do Silverstonu?“ Touto otázkou od Helmuta Marka začala před dvěma lety jednání mezi Red Bullem a Hondou. Masaši Jamamoto je šéf oddělení motorsportu Hondy. 

Hondu zajímá formule E, primárně se však chce soustředit na formuli 1

Hondu zajímá formule E, primárně se však chce soustředit na formuli 1

Jamamoto a Marko se setkali v restauraci rychlého občerstvení v osm ráno, aby dohodli společnou budoucnost obou značek. V roce 2018 začala Honda dodávat pohonné jednotky Toro Rosso a od letošního roku je dodává také Red Bull.

Owari také uvedl, že Honda McLarenu v letech 2015 až 2017 neposkytovala jen finanční pomoc, ale platila také polovinu platu jezdců. Celkově se hovoří o téměř 90 milionech eur.

„Ano, Mclaren nám pomohl se objevit ve sportu a je pravda, že motoru, který jsme jim dali, chyběla konkurenceschopnost. K tomu, abyste vyhráli ve formuli 1, potřebujete výkon z pohonné jednotky a také ze šasi,“ řekl Jamamoto .

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Můj čas přijde, říká Russell, který vidí světlo na konci tunelu

14. srpna | Třicet jedna let od úmrtí Enza Ferrariho: Životní příběh a odkaz nerudného génia z Maranella | odkaz odkaz prostřednictvím @infocz_web
12. srpna | Týmy formule 1 musí během léta na dva týdny uzavřít továrny. Většina týmů si zřejmě vybírá přestávku ode dneška.