Spolupráce mezi Red Bullem a Hondou se dohodla v McDonaldu

Red Bull se na spolupráci s Hondou, která v Rakousku přinesla první vítězství, dohodl v McDonaldu ve Velké Británii.
Spolupráce mezi Red Bullem a Hondou se dohodla v McDonaldu

Japonský novinář Masahiro Owari v časopise Sports Graphic Number uveřejnil několik detailů ohledně spolupráce mezi Red Bullem a Hondou. Cituje ho španělský SoyMotor.

První jednání mezi oběma firmami proběhlo v roce 2017 ve velmi neformálním duchu.

„Jamamoto, znáte McDonald na cestě do Silverstonu?“ Touto otázkou od Helmuta Marka začala před dvěma lety jednání mezi Red Bullem a Hondou. Masaši Jamamoto je šéf oddělení motorsportu Hondy. 

Hondu zajímá formule E, primárně se však chce soustředit na formuli 1

Hondu zajímá formule E, primárně se však chce soustředit na formuli 1

Jamamoto a Marko se setkali v restauraci rychlého občerstvení v osm ráno, aby dohodli společnou budoucnost obou značek. V roce 2018 začala Honda dodávat pohonné jednotky Toro Rosso a od letošního roku je dodává také Red Bull.

Owari také uvedl, že Honda McLarenu v letech 2015 až 2017 neposkytovala jen finanční pomoc, ale platila také polovinu platu jezdců. Celkově se hovoří o téměř 90 milionech eur.

„Ano, Mclaren nám pomohl se objevit ve sportu a je pravda, že motoru, který jsme jim dali, chyběla konkurenceschopnost. K tomu, abyste vyhráli ve formuli 1, potřebujete výkon z pohonné jednotky a také ze šasi,“ řekl Jamamoto .

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Můj čas přijde, říká Russell, který vidí světlo na konci tunelu

11:52 | Plány Alonsa pro rok 2020: Dakar a Indy, pro rok 2021: zpět v F1 nebo WEC (hypercary). Martin Brundle spekuluje, že by se Alonso mohl do F1 vrátit s Renaultem.
6. prosince | Český esports závodník Martin Štefanko, který byl členem Haasu v F1 eSports, oznámil ukončení kariéry.
5. prosince | Britský premiér Boris Johnson v rámci předvolební kampaně navštívil továrnu Red Bullu. Vyzkoušel si výměnu pneumatik. Jak dlouho mu to trvalo, neuvedl. Red Bull to letos zvládl za 1,82 s. odkaz
4. prosince | S Toro Rosso jezdil v testech Sean Gelael. Jeho týmovým kolegou ve F2 bude nově Dan Ticktum, kterého se Red Bull před časem zbavil.