Spolehlivost RB8 Vettela rozhodně netrápí

První letošní testy skončily, Red Bull z nich však nemůže odjíždět zcela spokojen. V úterý přišel o dopolední jízdy Webber kvůli nedokonalé logistice, včera zase Vettel díky technickému problému.
Spolehlivost RB8 Vettela rozhodně netrápí

Tým mistrů světa se vlivem nepříznivých okolností musel lehce odklonit od původního plánu testování, aby stihl všechno potřebné. V úterý ráno totiž drahocenný čas v boxech proseděl Mark Webber, jenž čekal na zpožděnou dodávku zadního křídla svého monopostu, včera ráno zase selhala elektronika během jízd Sebastiana Vettela.

Dvojnásobný mistr světa se však rozhodně nehodlá znepokojovat. "Když jsem si poprvé sedl do nového auta, měl jsem ten nejúžasnější pocit. Bylo to jako návrat domů po hodně dlouhém výletu," svěřuje se mladý Němec na svých oficiálních webových stránkách.

"Moje první dojmy z RB8 jsou nesmírně pozitivní, i když teď se teprve musíme vzájemně poznat.  Se vším tím vzrušením a s dobrými pocity bychom ale neměli zapomínat na fakt, že jsme teprve na začátku."

"Všechno je to o zkoušení nových dílů a o získávání dobrého pocitu v novém autě. Věc, na kterou se teď nejvíce zaměřujeme, je rozhodně rychlost.  Myslím si, že je vždycky možné udělat rychlé auto spolehlivým, nejsem si však jist, jestli dokážete spolehlivé auto zrychlit."

Po prvních testech zůstává Vettel stále optimistou a domnívá se, že v Jerezu získal Red Bull více pozitivních dojmů než těch negativních.

"Další důležitou věcí je neznepokojovat se příliš brzy. Je úplně normální mít malé problémy, konec konců to je přesně důvod, proč tyhle testovací dny jsou. Například my jsme dnes (v pátek) měli malý technický problém, který se nám ale podařilo spravit.  Z bezpečnostních důvodů jsme ještě vyměnili motor, ale jak už jsem říkal, raději budu mít tyhle problémy teď než později během závodu," vysvětluje Němec.

Další článek: Musíme zapracovat hlavně na spolehlivosti, míní Alonso

0:37 | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00