Spolehlivost motorů Mercedes? U McLarenu obavy nepanují | Foto: Getty Images / Charles Coates

Foto: Getty Images / Charles Coates

Spolehlivost motorů Mercedes? U McLarenu obavy nepanují

Zhoršené spolehlivosti pohonných jednotek se nemusíte obávat. Takového ujištění se dostalo McLarenu od jeho dodavatele motorů, kterým je Mercedes.

Závěr loňské sezony se kromě tvrdého boje o titul mistra světa nesl též ve znamení přibývajících penalizací za vyšší než maximální povolné využití hlídaných komponentů pohonných jednotek.

Valtteri Bottas byl nucen nasadit celkem šest spalovacích motorů, což je o tři více, než bez trestu v podobě penalizace pravidla dovolují. Pět spalovacích motorů poté potřeboval jeho stájový kolega Lewis Hamilton.

Překročit povolené počty sledovaných dílů pohonné jednotky museli i zákazníci Mercedesu z řad McLarenu, Astonu Martin a Williamsu. Jakákoliv penalizace přitom znamenala ztrátu důležitých bodů. Ku příkladu McLaren začal ke konci sezony postupně prohrávat boj o třetí místo v seriálu s Ferrari.

Šéf McLarenu Zak Brown byl však před novou sezonou ujištěn, že ze spolehlivosti motorů Mercedes nemusí mít obavy.

„Z vývoje mají dobrý pocit. Loni byla naše spolehlivost naštěstí dobrá. Jak určitě víte, spolehlivost není pouze otázkou pohonné jednotky,“ rozpovídal se Brown na toto téma pro Autosport.

„Myslím si, že souboj v oblasti pohonných jednotek ještě nikdy nebyl tak vyrovnaný, nicméně já nemám žádné obavy.“

„Řekl bych, že naši lidé odvedli dobrou práci v manipulaci s pohonnou jednotkou během toho prvního roku, proto nás možná spolehlivost netrápila tolik jako ostatní.“

„Mluvil jsem o tom minulý týden s Toto Wolffem a v tomto směru působil sebevědomě,“ dodal Brown, který tak věří, že motor Mercedes bude v roce 2022 pro McLaren výhodou.

McLaren přešel k pohonným jednotkám Mercedes od Renaultu před sezonou 2021, díky čemuž musel zvládnout nemalou výzvu při vývoji monopostu pro loňský rok. Do vyvíjeného šasi bylo totiž třeba zakomponovat pohonnou jednotku od jiného výrobce. Přesto McLaren prožil úspěšný první rok staronového partnerství, během kterého získal pět pódiových umístění včetně triumfu a vítězného doublu v Monze.

Doporučujeme

Články odjinud