Spolehlivost McLarenu se podle Alonsa zhoršuje

Spolehlivost McLarenu se v posledních závodech zhoršila, myslí si po odstoupení z Velké ceny Itálie vozů formule 1 jeho jezdec Fernando Alonso.
Spolehlivost McLarenu se podle Alonsa zhoršuje

Alonso zajel v devátém kole do boxů poté, co se mu ve voze vypnula elektronika. Pro Španěla to znamená šesté letošní odstoupení, když pět z nich zapříčinil problém se spolehlivostí.

„Myslím, že je to škoda, protože občas jsme byli na bodech, jako v této velké ceně, a zdá se, že z pohledu spolehlivosti udělal tým krok zpět, pro zbytek sezóny to rozhodně potřebujeme zlepšit,“ řekl Alonso, který jel v době odstoupení na desáté pozici.

„Měli jsme problém v elektrickém dílu nebo něčem takovém, protože auto v sedmé a osmé zatáčce zhaslo, neměl jsem v těchto zatáčkách žádný výkon. Najednou se vůz vypnul a já zajel do boxů.“

Dvojnásobný mistr světa, který na konci sezóny odchází z F1, nedokončil ani minulý závod v Belgii, kde se stal obětí hromadné nehody na startu. Odstoupení ve dvou závodech po sobě je obzvlášť bolestivé z toho důvodu, že se tým rozhodl nevyměnit motor za nový, protože vůz byl konkurenceschopnější, než se očekávalo.

„Byly to dva okruhy, na kterých jsme nevěděli, jestli dostat penalizaci nebo ne. Ale byli jsme lepší, než jsme očekávali. Už v pátém nebo šestém kole jsme byli na bodech, proto jsme neměnili motor a v obou závodech jsme museli skončit velmi brzy. V následujících závodech budeme muset vyměnit motor, takže k těmto dvěma nulám přibude další.“

McLaren však podle Alonsa nevymění motor před dalším závodem v Singapuru, protože na této městské trati se obtížně předjíždí.

„Doufám, že ne, protože když v Singapuru startujete poslední, tak poslední i dojedete, takže to budeme muset natáhnout co nejvíce to půjde.“

Druhý pilot McLarenu Stoffel Vandoorne obsadil v Monze třinácté místo.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Nechal jsem mu dost prostoru, říká Hamilton o souboji s Vettelem

15:58 | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.
22. února | Niki Lauda by dnes oslavil 71. narozeniny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00