Spolehlivost McLarenu se podle Alonsa zhoršuje

Spolehlivost McLarenu se v posledních závodech zhoršila, myslí si po odstoupení z Velké ceny Itálie vozů formule 1 jeho jezdec Fernando Alonso.
Spolehlivost McLarenu se podle Alonsa zhoršuje

Alonso zajel v devátém kole do boxů poté, co se mu ve voze vypnula elektronika. Pro Španěla to znamená šesté letošní odstoupení, když pět z nich zapříčinil problém se spolehlivostí.

„Myslím, že je to škoda, protože občas jsme byli na bodech, jako v této velké ceně, a zdá se, že z pohledu spolehlivosti udělal tým krok zpět, pro zbytek sezóny to rozhodně potřebujeme zlepšit,“ řekl Alonso, který jel v době odstoupení na desáté pozici.

„Měli jsme problém v elektrickém dílu nebo něčem takovém, protože auto v sedmé a osmé zatáčce zhaslo, neměl jsem v těchto zatáčkách žádný výkon. Najednou se vůz vypnul a já zajel do boxů.“

Dvojnásobný mistr světa, který na konci sezóny odchází z F1, nedokončil ani minulý závod v Belgii, kde se stal obětí hromadné nehody na startu. Odstoupení ve dvou závodech po sobě je obzvlášť bolestivé z toho důvodu, že se tým rozhodl nevyměnit motor za nový, protože vůz byl konkurenceschopnější, než se očekávalo.

„Byly to dva okruhy, na kterých jsme nevěděli, jestli dostat penalizaci nebo ne. Ale byli jsme lepší, než jsme očekávali. Už v pátém nebo šestém kole jsme byli na bodech, proto jsme neměnili motor a v obou závodech jsme museli skončit velmi brzy. V následujících závodech budeme muset vyměnit motor, takže k těmto dvěma nulám přibude další.“

McLaren však podle Alonsa nevymění motor před dalším závodem v Singapuru, protože na této městské trati se obtížně předjíždí.

„Doufám, že ne, protože když v Singapuru startujete poslední, tak poslední i dojedete, takže to budeme muset natáhnout co nejvíce to půjde.“

Druhý pilot McLarenu Stoffel Vandoorne obsadil v Monze třinácté místo.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Nechal jsem mu dost prostoru, říká Hamilton o souboji s Vettelem

10:59 | Ferrari je podle Binotta spokojené s vylepšením pohonné jednotky. Podle něj "...fungovala tak, jak jsme očekávali, a přinesla o něco vyšší výkon."
18:07 | Norris dostal za nájezd do boxů jen napomenutí. Sportovní komisaři přihlédli k podmínkám na trati.
17:31 | Pokud se díváme správně, tak by měl Stroll i přes penalizaci zůstat 11.
17:30 | Lance Stroll dostal penalizaci 10 sekund a 2 trestné body za kolizi s Gaslym.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod Hamilton