Společnost Thesan Capital se stala novým majitelem týmu Hispania Racing

V oblasti španělských financí došlo k jedné významné změně, v jejímž důsledku má HRT nového majitele. Stala se jím investiční společnost Thesan Capital.
Společnost Thesan Capital se stala novým majitelem týmu Hispania Racing

Dosavadním majitelem týmu Hispania Racing byl José Ramón Carabante prostřednictvím společnosti Grupo Inversor Hispania. Majoritní podíl v této společnosti koupila od Carabanteho firma Thesan Capital, čímž se stala majoritním vlastníkem HRT.

"Tato španělská investiční skupina povede vývoj Hispanie Racing v nadcházejících letech, přičemž zachová současný tým a jeho ředitele, kteří jsou jedním z hlavních aktiv společnosti, a bude se snažit hledat a rozvíjet příležitosti pro optimalizaci a zlepšení výkonnosti týmu v nadcházejících sezónách. Zároveň bude usilovat o to, aby byl tým více španělský a definitivně se usídlil ve Španělsku," uvedl tým.

Byly tak vyvráceny spekulace o odchodu šéfa týmu Colina Kollese do ústraní. Společnost Thesan Capital byla založena v roce 2008 s podporou japonské banky Nomura. Specializuje se na investice ve Španělsku ve všech odvětvích.

Před Grand Prix Velké Británie došlo u HRT ke změně v jezdeckém složení, vedle Tonia Liuzziho bude závodit Daniel Ricciardo, jenž nahradil Narajna Kartykejana.

Další článek: Šestiválce mají smysl pro Ferrari jako automobilku

18:02 | Kdo bude ve vedení po prvním kole?
17:13 | Ricciardo dostal napomenutí za zdržení Strolla v Q1.
15:29 | Víkend Lewise Hamiltona: Sražený mechanik v tréninku, kontakt se zdí a poškozené přední křídlo v kvalifikaci, hodiny v rychlém kole (možná poškozené zadní křídlo).
13:35 | V Soči přestalo pršet a objevilo se dokonce sluníčko. Start kvalifikace snad ve 14:00 dle plánu.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00