Společnost Liberty Media investovala do americké stáje z IndyCar a IMSA

Vlastníci formule 1 ze společnosti Liberty Media investovali do americké stáje Meyer Shank Racing a stali se jejím minoritním vlastníkem. Tým z Ohia působí v IndyCar a také v IMSA WeatherTech SportsCar Championship.
Foto: IndyCar
Společnost Liberty Media investovala do americké stáje z IndyCar a IMSA | Foto: IndyCar

Meyer Shank Racing v tomto roce poprvé absolvuje kompletní sezonu zámořského formulového seriálu IndyCar, a to ve spolupráci s týmem Andretti Autosport. Stálým jezdcem týmu je Brit Jack Harvey.

Ke spolupráci s Andrettim se u MSR rozhodli kvůli tomu, že tým řízený Michaelem Andrettim odebírá pohonné jednotky Honda. MSR tak rozšířil svoje partnerství s Hondou, jejíž vozy NSX GT3 Evo (pod americkým označením Acura) využívá v nejprestižnějším severoamerickém šampionátu sportovních vozů IMSA WeatherTech SportsCar Championship.

Ve třídě GTD (pro vozy GT3) IMSA WSC v loňském roce získal MSR týmový titul i díky zkušeným pilotům, na které na scéně sportovních vozů spoléhá. Barvy MSR v IMSA WSC hájí na příklad Portugalec Álvaro Parente nebo Němec Mario Farnbacher.

Současná investice ze strany Liberty Media pomůže týmu k dalšímu růstu. Už minulý týden bylo ze strany MSR oznámeno oficiální tiskovou zprávou, že stáj se základnou v Ohiu v IMSA WSC vstoupí příští rok do kategorie prototypů s vozem Acura DPi, který odkoupí od slavného týmu Rogera Penskeho.

Penske v USA ukončuje svůj program v IMSA WSC a minimálně v příští sezoně se bude soustředit pouze na IndyCar a NASCAR. Roger Penske proto oba vozy Acura DPi nabídl k prodeji a oba si našly své zákazníky. Druhé šasi převezme stáj Wayna Taylora, která tak přejde k nové závodní technice po několika letech s Cadillacem. V rámci tohoto programu se s Taylorovým týmem radoval i Fernando Alonso z vítězství ve čtyřiadvacetihodinovce v Daytoně.

„Investice nasměruje Meyer Shank Racing k jeho dalšímu růstu v motorsportu. Týmu pomůže s jeho nově oznámeným víceletým programem s vozy Acura DPi a také s rozšířením angažovanosti v IndyCar,“ stojí ve společném prohlášení Liberty Media a MSR.

„Krok za krokem jsme pracovali na vývoji našich závodních programů v IMSA a v IndyCar a tohle je další velký progres, kterého jsme dosáhli. To, že se společnost Liberty Media stala naším novým akcionářem, je pro nás velkým krokem,“ uvedl spoluzakladatel týmu Michael Shank.

„Chceme nadále stavět na partnerství, kterého jsme dosáhli. Investice ze strany Liberty Media nám pomůže dále rozvíjet naše závodní programy.“

Společnost Liberty Media vlastní sedmdesát procent akcií internetového rádia Sirius XM, které patří mezi dlouholeté sponzory MSR. Výkonný ředitel rádia Sirius Jim Meyer, který je druhým ze spoluzakladatelů stáje, oznámil, že celou společnost na konci tohoto roku opustí.

První závod s prototypem Acura čeká na MSR 30. a 31. ledna, kdy bude na programu 59. ročník 24 hodin v Daytoně.

Další článek: Odchod Hondy je špatnou zprávou pro motorsport, říká zakladatel formule E

Témata článku: , , ,