Společnost CVC prodala další podíl ve formuli 1

Vstup formule 1 na burzu byl sice odložen na neurčito, ale ke změně majetkových poměrů přesto znovu došlo. CVC prodala další balík akcií za půl miliardy dolarů.
Společnost CVC prodala další podíl ve formuli 1

Ačkoliv se jedná o nemalou transakci, žádní noví majitelé do formule 1 nepřišli. Firma Waddell & Reed, která nedávno majetkově vstoupila do královny motorsportu, totiž jen navýšila svůj podíl.

Black Rock, Waddell & Reed a Norges Bank dříve letos koupily od CVC celkem 21 procent za 1,6 miliardy dolarů. Waddell & Reed k nim teď přidá akcie za dalších 500 miliónů dolarů, čímž se její celkový podíl navýší na 20,9 procenta.

Spolčenosti CVC, která donedávna byla majoritním vlastníkem formule 1, nyní zůstane asi jen 35procentní podíl, ale zřejmě také rozhodovací majorita.

Další článek: Le Mans v režii Audi, bývalý jezdec F1 Davidson se zranil

23:36 | Marcus Ericsson vyhrál závod IndyCar v Detroitu. Pomohla mu nehoda Grosjeana. Pro Ericssona je to první vítězství od roku 2013 (GP2).
21:14 | Jedna z nejhorších věcí, které se mohou v motorsportu stát... zaseknutý plynový pedál. Felix Rosenquist je při vědomí a snad ok. odkaz
11. června | McLaren od roku 2022 vstoupí do série Extreme E.
11. června | Otec Antonia Giovinazziho Vito řekl pro La Gazzetta dello Sport, že jeho syn v minulosti dostal nabídku od Mercedesu. Měl se stát třetím jezdcem Mercedesu ve F1 a jezdit v DTM. „Ale má rudé srdce a udělal volbu, kterou považoval za správnou.“