Společné představení vozů pro příští sezónu se neuskuteční

Plány na společné představení monopostů 2010 zkrachovaly, týmy své vozy prezentují jednotlivě.

Asociace týmů formule 1 několik měsíců jednala o společné prezentaci, jejímž hlavním cílem byla úspora nákladů. Na začátku prosince ředitel Mercedesu GP Nick Fry oznámil, že k ní dojde na konci ledna ve Valencii. 

V únoru proběhnou na okruhu Ricarda Torma testy, takže se z logistického hlediska jednalo o výhodné řešení. Ovšem tento plán se setkal s několika problémy.

Tím hlavním je skutečnost, že zejména nové týmy nestihnou své monoposty do konce ledna postavit. Všechny menší stáje pak měly obavy, že se jim dostane menší pozornosti a zůstanou v den prezentace ve stínu top týmů.

Nové monoposty tedy představí příští rok týmy obvyklým způsobem, je ale možné, že se na společné prezentaci domluví pro sezónu 2011.

Další článek: Brawn: Buttona jsme si chtěli nechat, Schumacher nebyl v plánu

14:49 | Za tým Charouz ve F3 bude letos jezdit sedmnáctiletý francouzský jezdec Reshad de Gerus.
14:35 | FIA potvrdila odklad závodu 24 hodin Le Mans z poloviny června na 21. a 22. srpna. Pořadatelé věří, že v té době budou moci přivítat větší počet fanoušků.
14:10 | Pietro Fittipaldi bude opět zastupovat Romaina Grosjeana. Tentokrát v IndyCar v závodech (ovály), kterých se Grosjean nezúčastní.
11:19 | Jack Aitken zůstává rezervním jezdcem Williamsu.