Společná prezentace se nekoná, protože by týmy nestihly vozy dokončit

Šéf týmu McLaren Martin Whitmarsh prozradil, že plán na letošní společnou prezentaci nových vozů zkrachoval, protože by nové monoposty nestihla připravit většina týmů.

"Původně jsme mysleli, že by své vozy neměly připravené dva nebo tři týmy, ale bylo dohodnuto, že by přivezly staré vozy v barvách 2010, což se zdálo být rozumným kompromisem," uvedl Whitmarsh. "Ale jak se to představení blížilo, vyšlo najevo, že jen tři týmy by byly schopné ukázat své nové vozy. A měli jsme pocit, že by bylo zklamáním, pokud bychom nemohli předvést vyhovující počet vozů 2010."

Společné představení se mělo uskutečnit na konci ledna ve Valencii, kde na začátku února začnou první letošní předsezónní testy. Po odvolání společné prezentace týmy oznámily, že se pokusí realizovat tuto myšlenku příští rok.

"Co se týče roku 2011, tak jsme o tom zatím nediskutovali," řekl Whitmarsh. "Pořád si myslíme, že to je dobrý nápad. Otázkou teď je, zda se nám podaří zkoordinovat dostupnost dostatečného počtu nových vozů, aby byla společná prezentace příští rok zajímavá."

Další článek: Okruh v Bahrajnu se změnil, má více zatáček a je delší

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna