Spojí se Marussia se Sauberem?

Ruský tým se údajně letos snažil koupit podíl Toto Wolffa ve stáji Williams. K dohodě však nedošlo, a tak další možnost představuje partnerství se Sauberem.
Spojí se Marussia se Sauberem?

Renomovaný německý novinář Michael Schmidt přišel s varovnou zprávou, podle které by počet týmů ve formuli 1 mohl opět spadnout na deset. Tým Marussia má v porovnání s ostatními stájemi skromný rozpočet (přibližně 76 milionů euro), se kterým umí hospodařit. Sezonu by měl zakončit beze ztráty. Majitel automobilky Marussia Andrej Čeglakov se ovšem nechce spokojit s tím, že se ruské vozy již několik let pohybují na chvostu startovního pole. 

Čeglakov se měl pokusit odkoupit patnáctiprocentní podíl Toto Wolffa ve stáji Williams. Podobnému kroku byl prý nakloněn například Bernie Ecclestone. Claire Williamsová nicméně obchod zatrhla. Nepřála si ztrátu nezávislosti. 

Nyní se zdá, že se Rusové zaměřili na tým Sauber. Shodou okolností se právě v souvislosti se švýcarskou stájí letos mluvilo o vstupu ruských investorů. Marussia údajně do svého týmu ročně investuje kolem 40 milionů euro z vlastních zdrojů. Spojení Marussie a Sauberu by proto mohlo dávat smysl. Jaké přesné důsledky by však splynutí mohlo být, například zda by tak zmizelo jméno Sauber z roštu, nyní není známo. 

Podobný krok by ovšem značně zkomplikoval již tak nejednoduchou situaci na poli jezdců. Jules Bianchi měl s Marussií pokračovat i v příštím roce, Max Chilton se také nechce místa ve formuli 1 vzdát.

Další článek: Kdo je podle ostatních jezdců lepší, Vettel nebo Alonso?