Spojení s Protonem zřejmě stvrdilo setrvání Petrova u Renaultu

Šance Vitalije Petrova na udržení závodní sedačky u týmu Renault ještě více vzrostly díky příchodu automobilky Proton, protože ta potřebuje vazby na ruský trh.
Spojení s Protonem zřejmě stvrdilo setrvání Petrova u Renaultu

Lotus Renault GP doposud potvrdil pro příští sezónu jen Roberta Kubicu, s oznámením druhého jezdce stále vyčkává. Nyní se ale jeví velmi pravděpodobné, že si místo udrží Petrov, protože v Malajsii se netají tím, že si od vstupu do týmu Renault slibují otevřené dveře do Ruska.

"My preferujeme Vitalije Petrova a doufám, že tým bude moci do konce roku oznámit svoji jezdeckou sestavu," potvrdil šéf skupiny Lotus Dany Bahar pro BBC.

Proton začal spolupracovat s Renaultem a jeho partnery již před několika měsíci v oblasti produkce silničních vozů. Formule 1 přišla na řadu až teď a podle odhadů se malajsijská automobilka zavázala vložit do týmu 100 miliónů liber v průběhu následujících sedmi let.

Další článek: Badoer na konci kariéry lituje, že loni odjel pro Ferrari jen dva závody

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.