Splnění rudého snu. Kubica se konečně dočkal sedačky u Ferrari | Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Splnění rudého snu. Kubica se konečně dočkal sedačky u Ferrari

Smlouva byla podepsána a sedačka v rudém voze už na něj čekala. Jenže vážná nehoda při rally málem ukončila jeho kariéru závodníka. S dvanáctiletým zpožděním však přeci jen Robert Kubica usedne do Ferrari. Barvy italské značky bude hájit ve vytrvalostním mistrovství světa FIA WEC.

Po dlouhém naléhání novinářů to první polský vítěz grand prix nakonec před pěti přiznal. „Ano, měl jsem podepsanou smlouvu,“ odpověděl nakonec Kubica moderátorovi Tomu Clarksonovi v F1 Podcast na dotaz, zda – li měl pro sezonu F1 2012 zamířit k Ferrari. Tehdy se měl Polák stát týmovým kolegou Fernanda Alonsa.

Jenže tyto plány vzaly za své. Místo toho lékaři bojovali o to, aby Kubicovi zachránili ruku. Povedlo se, polský pilot se do motorsportu úspěšně vrátil, a nakonec bude přeci jen závodit pro Ferrari!

Italská značka do sezony WEC 2024 nasadí ke dvěma továrním ještě třetí hypervůz 499P pod hlavičkou zákaznické stáje AF Corse. A právě Robert Kubica bude součástí jeho posádky. Rodák z Krakova se tak v osmatřiceti letech dočká boje o zisk titulu mistra světa a pojede též o absolutní vítězství v Le Mans.

Kubica už Ferrari 499P testoval v italské Imole. Do nejvyšší třídy WEC přechází po třech sezonách strávených v LMP 2. V této třídě se stal nejprve šampionem Evropské Le Mans Series a letos i vytrvalostního MS.

Sezona WEC 2024 odstartuje oficiálními testy v Kataru 24. a 25. února. Přihlášeno je do ní 19 vozů LMH a 18 speciálů LMGT3.

Doporučujeme

Články odjinud