Špinavé prádlo perme za zavřenými dveřmi, říkají o krizi šéfové týmů

Ve hře je stále možnost, že tři menší týmy budou stávkovat. Nestane se tak v Brazílii, ale pokud nebudou požadavky menších týmů vyřešeny v nejbližších dnech, bude toto riziko aktuální v Abú Dhabí.
Špinavé prádlo perme za zavřenými dveřmi, říkají o krizi šéfové týmů

Podle Red Bullu a Mercedesu je to ale špatně pro formuli 1. Diskuse by se podle Wolffa a Hornera měla vést za zavřenými dveřmi a ne prostřednictvím médií nebo nátlaku.

„Nejsem příznivce stávek. Doplatil jsem na ně s Air France a Lufthansou,“ říká Wolff pro Autosport. „Nemyslím si, že je stávka v těchto dnech vhodná a hrozba stávky ještě méně. Nemyslím si, že je to dobré pro formuli 1, nepomohlo by to ani malým týmům. Je to o tom, sednout si za jeden stůl, vyčistit vzduch, říct si, co by se mělo stát a následně diskutovat s držitelem komerčních práv,“ říká sportovní šéf Mercedesu.

Podobný názor má také Christian Horner. „Jsou zde proto, aby soutěžili. Force India se snaží porazit McLaren. Pokud budou sedět v garáži, nikam se nedostanou. Takhle to nefunguje. A dělat to veřejně je špatně. F1 v posledních týdnech zažila veřejné přestřelky a to není dobré pro sport, protože ten by se měl soustředit na to, co jsme viděli v Americe: na dobré závody, na závody kolo na kolo.“ 

Další článek: Interlagos přivítal jezdce novým asfaltem i vjezdem do boxů