Spekuluje se, že Stroll chce prodat Aston Martin Audi. Automobilka ale spíš pokukuje po Sauberu

Dvě značky VW vstoupí do F1, ale zatím stále není jasné, v jaké podobě.

Porsche nejspíše vstoupí do projektu s Red Bullem. Automobilka by Red Bullu pomohla s hybridní části pohonné jednotky pro rok 2026, ale objevily se spekulace, že by Porsche mohlo koupit poloviční podíl v týmu a v budoucnu případně tým zcela převzít, pokud by výrobce energetických drinků chtěl F1 opustit.

Šance, která se jen tak opakovat nebude. Šéf VW potvrdili, že Audi a Porsche vstoupí do F1

Šance, která se jen tak opakovat nebude. Šéf VW potvrdili, že Audi a Porsche vstoupí do F1

Zatímco u Porsche tušíme hlavní obrysy, u Audi je zatím mlha nepropustná. Obecně se předpokládá, že Audi chce koupit některý z týmů. Je to poměrně složitý krok už jen z toho důvodu, že menší týmy jezdí s pohonnými jednotkami automobilek a vlastní bude mít Audi až v roce 2026. Je těžké si představit, že by tým Audi do té doby jezdil s pohonnou jednotkou Mercedes či Ferrari.

Známý novinář Joe Saward na svém blogu přinesl zajímavou informaci. „Říká se, že Stroll a jeho investoři nyní aktivně hledají způsoby, jak prodat firmu Audi.“ 

Současně se ale spekuluje, že Audi má mnohem větší zájem o Sauber, který dnes jezdí ve F1 pod barvou Alfy Romeo. Připomeňme, že o Sauber se nedávno zajímal Michael Andretti, ale jednání nakonec nedopadla dobře.

Andretti popsal, co vedlo ke krachu jednání s majiteli Sauberu. Hledá jiné možnosti

Andretti popsal, co vedlo ke krachu jednání s majiteli Sauberu. Hledá jiné možnosti

Převzetí Sauberu by dávalo větší smysl. Nejen, že do Švýcarska je to nejen geograficky blíže, ale Sauber už má zkušenost se spoluprací s německou automobilkou. V letech 2005 až 2009 vlastnila tým automobilka BMW a byla to spolupráce poměrně dost úspěšná. BMW a Audi jsou konkurenti, ale i mezi konkurenty v oboru probíhá personální fluktuace. 

Zásnuby s Audi? Nejsme na prodej, říká Brown

Zásnuby s Audi? Nejsme na prodej, říká Brown

Generální ředitel Audi Markus Duesmann byl v té době jedním z inženýrů BMW F1 a loni jmenoval Australana Adama Bakera, dalšího bývalého muže BMW, aby formuloval strategii Audi pro motorsport. Dalším člověkem z BMW je také Mike Krack, který je dnes šéfem Astonu Martin ve F1.

Sauber je na tom v současné době lépe. Aston byl úspěšný v roce 2020, kdy jezdil s „růžovým mercedesem“. O rok později již pod názvem Aston Martin byla situace horší a letos se týmu daří ještě méně. 

Tým ale investuje, staví novou továrnu i aerodynamický tunel. V dalších letech tam bude alespoň po technické stránce v dobré kondici.

Další článek: Od Obamové po režiséra Pearl Harboru. Podívejte se, kdo všechno navštívil GP Miami 2022

12:49 | Podle odkaz byla Leclercova včerejší nehoda v Monaku s vozem Laudy způsobena selháním levé přední brzdy. Mají to dokazovat i fotografie pořízené krátce před nehodou.
11:17 | Williams nasadí do prvního tréninku Nycka de Vriese. Každý tým musí dát letos ve dvou trénincích šanci mladému jezdci.
9:45 | Podle zatím nepotvrzených spekulací dostane ve Španělsku vylepšení jen Stroll. Tým nestihl připravit díly pro oba vozy.
15. května | Pro Charlese Leclerca je jeho domácí Monako prostě prokleté. V závodech F1 se mu tam nedaří a právě v rámci prezentace Ferrari mezi závody historických vozů boural s vozem Laudy z roku 1974 v La Rascasse. odkaz

GP Španělska 2022

Pátek 20. května 2022
1. trénink 14.00–15.00
2. trénink 17.00–18.00
Sobota 21. května 2022
3. trénink 13.00–14.00
Kvalifikace 16.00–17.00
Neděle 22. května 2022
Závod 15.00