Spekulace z Wokingu: překvapivý možný nástupce Dennise a nový sponzor

Ron Dennis sice prohlašuje, že ve vedení McLarenu zůstává, ale spekulace o jeho konci spíše zesilují. Objevují se také jména jeho možných nástupců.
Spekulace z Wokingu: překvapivý možný nástupce Dennise a nový sponzor

Dennis sice říká, že v čele McLarenu zůstává, ale zbývající dva akcionáři, kteří vlastní 75 % firmy, s nim už prý nechtějí prodloužit smlouvu. 

Podle BBC se v průběhu Grand Prix USA objevilo několik jmen potenciálních nástupců. Jména jako Ross Brawn nebo Martin Whitmarsh asi není potřeba blíže představovat. Padlo také jméno bývalého šéfa maloobchodního řetězce J Sainsbury plc Justina Kinga. Ani jeden z nich to ale nakonec zřejmě nebude.

Favoritem je úplně jiné a velmi překvapivé jméno – Zak Brown (*1971). Američan má k motorsportu více než blízko. Je to bývalý zkušený závodní jezdec (v GT) a majitel sportovní marketingové agentury JMI (Just Marketing International). Kromě toho je spolumajitelem závodního týmu United Autosports.

Brownovo jméno se v souvislosti s F1 v poslední době neskloňuje poprvé. Liberty Media s ním údajně počítá na post obchodního ředitele.

Nový sponzor

McLaren už je velmi dlouho bez titulárního sponzora. Dennis v minulosti řekl, že něco jako titulární sponzor je přežitek. Problém je, že McLaren nezískává ani menší významné sponzory. Brown by tuto situaci mohl změnit.

Jedna změna ale zřejmě přijde už velmi brzy. Po 21 letech prý končí partnerství mezi McLarenem a společností Exxon Mobil, která se přesouvá k Red Bullu.

Novým sponzorem a dodavatelem paliv a maziv má být společnost BP / Castrol. V F1 by nešlo o žádného nováčka. Partnerem McLarenu byl Castrol na přelomu 70. a 80. let. Později Castrol sponzoroval například Brabham, Lotus, Jaguar a velmi dlouho Williams.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Fyzická příprava Richarda Gondy: Posilovna, běh, simulátor, ale i box

18:19 | Nico Rosberg řekl na Sky Germany, že Toto Wolff šel za Christianem Hornerem, aby se omluvil, ale Horner omluvu nepřijal.
18:18 | Lewis Hamilton po závodě navštívil týmového lékaře. Cítil únavu a mírné závratě.
17:54 | Kromě Bottase dostal penalizaci pět míst pro Spa také Lance Stroll.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod Ocon