Spekulace spojují Räikkönena s Red Bullem, je to ale reálné?

Coulthard o Räikkönenovi: McLaren, Toyota nebo roční přestávka.

Kimi Räikkönen podle německého listu Sport Bild jedná také s Red Bullem. Ačkoli se jedná o spojení marketingově velmi zajímavé a mnohdy i chutné (nikoli pro mladistvé), podle zjištění F1sports je velmi málo pravděpodobné.

Hlavním důvodem jsou platné smlouvy Sebastiana Vettela a Marka Webbera. Tito dva piloti nejsou totiž jedinými sportovci, kteří mají s Red Bullem kontrakt. V různých disciplinách má Red Bull smlouvu se zhruba pětistovkou sportovců. Ctít kontrakty je tak pro Red Bull prioritou a téměř povinností.

Druhým problémem by mohly být Räikkönenovy finanční požadavky. Sport Bild hovoří o 25 milionech eur za rok, což bude pro Red Bull obtížné. Ačkoli je to problém i pro McLaren, ten o Räikkönena hodně stojí, tudíž najít potřebné finance by nakonec mohl.

Poradce Red Bullu David Coulthard vidí tři reálné možnosti dalšího vývoje:

"Kimi Räikkönen skončí u McLarenu nebo u Toyoty. Nelze vyloučit ani roční přestávku, pokud by nevyšlo ani jedno z toho," řekl nedávný pilot Red Bullu exkluzivně pro F1sports.

Räikkönenův manažer Steve Roberston by rád Räikkönenovu budoucnost vyjasnil do dvou až tří týdnů.

Další článek: Hned tři Češi testovali v Jerezu formuli GP2

15:58 | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.
22. února | Niki Lauda by dnes oslavil 71. narozeniny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00