Spekulace spojují Räikkönena s Red Bullem, je to ale reálné?

Coulthard o Räikkönenovi: McLaren, Toyota nebo roční přestávka.

Kimi Räikkönen podle německého listu Sport Bild jedná také s Red Bullem. Ačkoli se jedná o spojení marketingově velmi zajímavé a mnohdy i chutné (nikoli pro mladistvé), podle zjištění F1sports je velmi málo pravděpodobné.

Hlavním důvodem jsou platné smlouvy Sebastiana Vettela a Marka Webbera. Tito dva piloti nejsou totiž jedinými sportovci, kteří mají s Red Bullem kontrakt. V různých disciplinách má Red Bull smlouvu se zhruba pětistovkou sportovců. Ctít kontrakty je tak pro Red Bull prioritou a téměř povinností.

Druhým problémem by mohly být Räikkönenovy finanční požadavky. Sport Bild hovoří o 25 milionech eur za rok, což bude pro Red Bull obtížné. Ačkoli je to problém i pro McLaren, ten o Räikkönena hodně stojí, tudíž najít potřebné finance by nakonec mohl.

Poradce Red Bullu David Coulthard vidí tři reálné možnosti dalšího vývoje:

"Kimi Räikkönen skončí u McLarenu nebo u Toyoty. Nelze vyloučit ani roční přestávku, pokud by nevyšlo ani jedno z toho," řekl nedávný pilot Red Bullu exkluzivně pro F1sports.

Räikkönenův manažer Steve Roberston by rád Räikkönenovu budoucnost vyjasnil do dvou až tří týdnů.

Další článek: Hned tři Češi testovali v Jerezu formuli GP2

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.