Räikkönen popřel, že by podepsal novou smlouvu

Ještě před pár dny nebylo moc jasné, kdo bude v příštím roce závodit za Alfu Romeo. Minimálně podle silných spekulací je to ale už výrazně jasnější.
Foto: Getty Images / Mark Thompson 
Räikkönen popřel, že by podepsal novou smlouvu | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Kimi Räikkönen tento víkend překoná Rubense Barrichella v počtu startů ve formuli 1. Tento rekord ještě rozšíří nejen v letošním roce ale minimálně také v tom dalším. Podle Motorsport.com Iceman zůstane u Alfy Romeo i v příštím roce. Potvrzení by podle webu mohlo přijít už v pátek.

Dříve se objevily v souvislosti s týmem i spekulace o jiné sedačce – vedle Räikkönena by měl závodit Mick Schumacher. Aktuální „konstelace“ k potvrzení přímo vybízí. Schumacher se zúčastní prvního tréninku, je výročí zisku prvního titulu Michaela Schumachera s Ferrari a jede se v Německu. Na druhou stranu Schumachera účast v tréninku teprve čeká, stále také bojuje o titul ve F2.

Podle Motorsport.com v případě druhé sedačky ještě rozhodnuto nebylo a kromě Schumachera je ve hře také setrvání Giovinazziho.

Do výběru jezdce promlouvá také Ferrari, které u Alfy Romeo nasazuje svého mladého jezdce.

Aktualizace

Räikkönen popřel, že by podepsal novou smlouvu. Zatím se prý nerozhodl, zda bude pokračovat. „Býval jsem příliš mladý pro F1, teď jsem zase starý a chcete se mě zbavit,“ uvedl. 

Zprávy v médiích prý Iceman nečte, protože „jen 10 % v nich má něco společného s realitou.“

Další článek: Před dvaceti lety získal Michael Schumacher první titul mistra světa s Ferrari

Témata článku: ,