Räikkönen popřel, že by podepsal novou smlouvu

Ještě před pár dny nebylo moc jasné, kdo bude v příštím roce závodit za Alfu Romeo. Minimálně podle silných spekulací je to ale už výrazně jasnější.
Foto: Getty Images / Mark Thompson 
Räikkönen popřel, že by podepsal novou smlouvu | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Kimi Räikkönen tento víkend překoná Rubense Barrichella v počtu startů ve formuli 1. Tento rekord ještě rozšíří nejen v letošním roce ale minimálně také v tom dalším. Podle Motorsport.com Iceman zůstane u Alfy Romeo i v příštím roce. Potvrzení by podle webu mohlo přijít už v pátek.

Jak šel čas s Kimim Räikkönenem

Jak šel čas s Kimim Räikkönenem

Dříve se objevily v souvislosti s týmem i spekulace o jiné sedačce – vedle Räikkönena by měl závodit Mick Schumacher. Aktuální „konstelace“ k potvrzení přímo vybízí. Schumacher se zúčastní prvního tréninku, je výročí zisku prvního titulu Michaela Schumachera s Ferrari a jede se v Německu. Na druhou stranu Schumachera účast v tréninku teprve čeká, stále také bojuje o titul ve F2.

Podle Motorsport.com v případě druhé sedačky ještě rozhodnuto nebylo a kromě Schumachera je ve hře také setrvání Giovinazziho.

Do výběru jezdce promlouvá také Ferrari, které u Alfy Romeo nasazuje svého mladého jezdce.

Aktualizace

Räikkönen popřel, že by podepsal novou smlouvu. Zatím se prý nerozhodl, zda bude pokračovat. „Býval jsem příliš mladý pro F1, teď jsem zase starý a chcete se mě zbavit,“ uvedl. 

Zprávy v médiích prý Iceman nečte, protože „jen 10 % v nich má něco společného s realitou.“

Další článek: Před dvaceti lety získal Michael Schumacher první titul mistra světa s Ferrari

20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00