Spekulace: Piastri by mohl už v Silverstonu nahradit Latifiho

Objevily se spekulace, podle kterých by Oscar Piastri mohl už letos nahradit ve voze Williamsu Nicholase Latifiho.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Spekulace: Piastri by mohl už v Silverstonu nahradit Latifiho | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Už tento týden se jede velká cena Kanady. Pro dva jezdce na startovním roštu to bude domácí závod. V případě Nicholase Latifiho by však mohlo jít také o poslední závod ve F1.

RacingNews365.com se odvolává na své zdroje, podle kterých je možné, že v následujícím závodě v Silverstonu bude vedle Alexe Albona závodit Oscar Piastri.

Australan je v rovině spekulací spojován s Williamsem už nějaký ten pátek – dříve se ale mluvilo až o příští sezóně.

Piastri má přímo ukázkový životopis. Vyhrál hned ve svém prvním roce F3 i F2. Současně je také členem juniorského programu Alpine. 

U francouzské stáje však v příštím roce nejspíše nebude místo. Ocon má smlouvu, Alonso chce pokračovat. Piastri by měl šanci jen v případě, že by Alonso odešel do jiného týmu – což opakovaně nevyloučil.

Pokud by Piastri debutoval už letos, musel by Alpine najít jiného mladíka pro páteční tréninky – každý tým musí dva tréninky věnovat jezdci, který odjel maximálně dva závody. V této souvislosti se mluví o jezdci F2 Jacku Doohanovi.

Piastri i Doohan testovali nedávno starší vůz Alpine v Kataru.

Další článek: Ferrari po závodě neznalo přesnou příčinu Leclercova odstoupení

18:42 | Zraněného Ralpha Boschunga nahradí v týmu Campos ve F2 tento víkend 31letý bývalý pilot F1 Roberto Merhi. V sérii jel naposledy v roce 2018.
18:36 | Vips podle Red Bullu stále zůstává mezi juniorskými jezdci týmu. Ukončení spolupráce se týkalo jen jeho role rezervního a testovacího jezdce.
10:51 | Leclerc a Binotto byli včera večer spatřeni při odchodu z restaurace v Monaku. Že by šéf přijel uklidnit Leclerca domů po dalším "selhání" týmu?
5. července | F1 chystá putovní výstavu. Podrobnosti chce uveřejnit na podzim.

GP Rakouska 2022

Pátek 8. července 2022
1. trénink 13.30–14.30
Kvalifikace 17.00–18.00
Sobota 9. července 2022
2. trénink 12.30–13.30
Sprint 16.30
Neděle 10. července 2022
Závod 15.00