Spekulace okolo vstupu Audi do F1 nekončí. Koupí Toro Rosso?

Audi popřelo, že by se chystalo do formule 1 a to dokonce výměnou za své dosavadní projekty (mimo jiné WEC a DTM). Spekulace zesílily poté, co pro automobilku začal pracovat Stefano Domenicali.
Spekulace okolo vstupu Audi do F1 nekončí. Koupí Toro Rosso?

Italský web Omnicorse přinesl informaci, podle které by mohlo Audi koupit Toro Rosso. Ve formuli 1 by se ale neproháněly vozy Audi, ale Lamborghini. Z určitého hlediska by to mělo logiku. Audi a Red Bull na sebe mají kontakt, spolupracují v jiných sériích. Lamborghini už ve formuli 1 působilo: jako dodavatel motorů na přelomu 80. a 90. let a dokonce mělo i vlastní tým a to v sezóně 1991 (tým Modena). V té době ještě bylo Lamborghini součástí Chrysleru. Volkswagen jej koupil v roce 1998. Lamborghini navíc sídlí nedaleko továrny Toro Rosso.

Na druhou stranu je vstup nějaké automobilky do F1 v současné době spíše nereálný. Lamborghini by jen těžko odebíralo motory od některého z dodavatelů, muselo by investovat do vlastních pohonných jednotek a přínos pro Lamborghini, Audio nebo celý koncern je díky současné situaci a pravidlům dost nejistý. 

O prodeji Toro Rosso se spekuluje už několik let. Nyní tam ale Red Bull posadí jednoho ze svých největších talentů – Maxe Verstappena.

Diskuze (9) Další článek: Verstappen: Mám oproti svým vrstevníkům jednu výhodu