Spekulace okolo konce Binotta opět sílí. Šéf Scuderie se prý chystá sám rezignovat

Před posledním závodem sezóny se objevily spekulace okolo konce šéfa Ferrari. Nyní se vrací.
Foto: Activepictures / Jiří Křenek
Spekulace okolo konce Binotta opět sílí. Šéf Scuderie se prý chystá sám rezignovat | Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Ferrari i Binotto spekulace před a během víkendu v Abú Dhabí sice označili za fámy, ale žádná ze stran nikdy jednoznačně neuvedla, že Binotto bude u týmu také v příštím roce.

Jednoznačně neodmítl spekulace ani Frédéric Vasseur, který je jedním z možných Binottových nástupců.

Corriere della Sera v pátek uvedla, že Binottův konec je už velmi blízko. Italský deník se odvolává na dobře informované zdroje, jeden má být dokonce z okolí Charlese Leclerca. Binotto se podle nich rozhodl rezignovat, protože nevidí jasnou podporu ze strany vedení Ferrari.

Předseda Ferrari John Elkann prý nedávno kontaktoval Andrease Seidla, zmíněného Frédérica Vasseura a mluvil prý i s Christianem Hornerem.

Ferrari vstoupilo do sezóny po změně pravidel úspěšně. Tým se však dopustil řady chyb a ve druhé polovině sezóny už ani neměl nejrychlejší vůz.

Další článek: Potká Mercedes osud „padlých“ šampionů? Wolff na základě analýzy věří, že ne

Témata článku: ,

Aktuality

1. prosince | Rezervním jezdcem McLarenu ve F1 bude Alex Palou, který závodí v IndyCar (od roku 2024 tam bude závodit za McLaren). 
30. listopadu | Logan Sargeant bude ve formuli 1 závodit s číslem 2, které jako poslední používal Stoffel Vandoorne v roce 2018. 
30. listopadu | McLaren pro formuli E. Za volant se posadí René Rast a Jake Hughes 
30. listopadu | Za tým Virtuosi ve F2 budou v příštím roce jezdit Jack Doohan a Amaury Cordeel. Doohan je juniorem Alpine.