Spekulace o přestupech se naplno rozjely

Světla na konci novinářské startovní rovinky zhasla a okurková sezóna, kterou tradičně provázejí spekulace o přestupech, začala.
Spekulace o přestupech se naplno rozjely

Řada spekulací končí na smetišti dějin, jiné se později potvrdí. Vzpomeňte na návrat Schumachera, přestoupení Hamiltona nebo vyhazov Massy.

Občas spekulace rozvíří samotné týmy. Helmut Marko před Maďarskem prohlásil, že se o Vettela zajímal Mercedes. Niki Lauda to o pár dní později popřel, ale Marko mu přes média vzkázal, že neví, co kdy řekl. „Bohužel, Niki má tři názory: jeden ráno, jeden v poledne a jeden večer“, řekl Marko pro Sport Bild.

Hamilton se nebojí, že by ho Vettel připravil o sedačku

Hamilton se nebojí, že by ho Vettel připravil o sedačku

Přesun do Mercedesu a odchod Hamiltona bychom měli zařadit do zvláštního balíku spekulací. Netýká se to totiž příštího ale spíše až přespříštího roku.

Mercedes a Red Bull jsou samozřejmě nejvíce vidět, ale škatulata se budou (spíše) hýbat v jiných týmech. Z Marussie by možná rád odešel za lepším Jules Bianchi. U Lotusu zůstane Pastor Maldonado, ale odejít také za lepším by rád Romain Grosjean. Uklidnit by ho ale nakonec mohla plánovaná výměna motorů Renault za motory Mercedes.

Grosjean je ale často spojován s McLarenem, kde působí jeho bývalý šéf Eric Boullier. U McLarenu to bude také zajímavé. Nic jistého nemá žádný z pilotů.

Z Grosjeana si udělali v Maďarsku novináři legraci, když se ho zeptali, zda by třeba neodešel do elektrické Formule E. „To není alternativa! Je mi líto, ale musí to jezdit na benzín“, reagoval Francouz. 

Diskuze (41) Další článek: Briatore bude radit se zvýšením popularity, padají šílené návrhy
9:05 | Vandoorne by mohl odejít do formule E a závodit za tým HWA. Ten má jezdce představit 8. října.
13:34 | Ferrari bude mít v Suzuce 10 sad superměkkých pneumatik. odkaz
24. září | Giovinazzi nahradí Ericssona. Zatím tedy jen pro FP1 v Soči.
21. září | Hankook potvrdil, že se účastní výběrového řízení FIA na dodávání pneumatik pro F1.

GP Ruska 2018

Pátek 28. září 2018
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 29. září 2018
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 30. září 2018
Závod 13.10