Spekulace o kontraktu mě nebudou rozptylovat, věří Hamilton

Lewis Hamilton prodloužil smlouvu s Mercedesem, avšak pouze o rok. V průběhu sezony se tak téměř s jistotou opět spustí smršť mediálních spekulací o budoucnosti britského sedminásobného mistra světa.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Spekulace o kontraktu mě nebudou rozptylovat, věří Hamilton | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Hamilton se však nekonečné záplavy článků, titulků a novinářských dotazů neobává. Jak sám britský pilot zdůraznil v aktuálním rozhovoru pro Autosport, nebude ve své kariéře čelit podobné situaci poprvé.

Brit věří, že díky svým zkušenostem je na podobný mediální zájem již zvyklý a na jeho výkony na trati by neměl mít žádný vliv.

„Myslím, že v této situaci už jsem byl. Po určitý čas jsem dostával takové otázky. Ale v tomto smyslu žádný tlak necítím,“ řekl pilot „stříbrných šípů“.

Hamilton nechce plánovat moc dopředu, proto jen roční smlouva

Hamilton nechce plánovat moc dopředu, proto jen roční smlouva

„Přirozeně budu mít i nadále velkou víru v sebe sama. Vím, kolik stojí úspěch.“

Hamilton věří, že jeho vztah s Mercedesem je mimořádný. Nejenom díky společně dosaženým úspěchům, ale také kvůli ostatním činnostem. Na příklad díky zapojení německé stáje do Hamiltonova projektu na podporu vyšší diverzity v motorsportu.

„Myslím, že s Mercedesem mám opravdu mimořádný a hluboký vztah. Společně se zdaleka nevěnujeme jen závodění. S mojí nadací společně posouváme věci kupředu,“ věří závodník.

Mercedes neprozradí, za co utratil vývojové žetony. Kromě vozu zlepšil i motor

Mercedes neprozradí, za co utratil vývojové žetony. Kromě vozu zlepšil i motor

„Jsem si jistý, že během sezony se o tom povedou věčné diskuze. Všichni budou řešit, jestli tady chci pokračovat, jestli je tohle způsob, jak pokračovat v kariéře. Určitě to přijde.“

„Já jsem plně soustředěn na tuto sezonu, pořád miluji to, co dělám. A jsem vlastně šťastný za pozici, ve které se nemusím zavazovat na více let. Vybral jsem si roční kontrakt, abych se následně mohl rozhodnout,“ poodhalil detaily z vyjednávání o smlouvě na letošní rok Lewis Hamilton.

Váš názor Další článek: Nejen vozy. Řada jezdců už ukázala i letošní helmy [galerie]
20:52 | Podle Ferrari nehodu Leclerca přežilo šasi i pohonná jednotka.
17:51 | Nejen týmy a jezdci. Na Franka Williamse bude vzpomínat i F1. V neděli v 17:20 minutou ticha, v 18:00 se pak po okruhu projede vůz FW07. Start závodu je v 18:30.
12:59 | Logan Sargean v tréninku F2 jako první pokřtil zdi v Džiddě. Jezdec ok, červené vlajky.
2. prosince | V Saúdské Arábii bude v roli safety caru a medical caru opět Aston Martin. Tentokrát však nebude mít britskou závodní zelenou ale světlejší odstín inspirovaný vlajkou Saúdské Arábie.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30