Spekulace na maximu: Sainz bude v nejbližších hodinách potvrzen u Ferrari

Spekulace o tom, že týmovým kolegou Charlese Leclerca bude Carlos Sainz sílí.
Spekulace na maximu: Sainz bude v nejbližších hodinách potvrzen u Ferrari

Německý Motorsport Total oznámil konec Vettela u Ferrari několik hodin předtím, než to Scuderia oficiálně potvrdila. Nyní stejný web a také Autosport (jde ale o stejnou mediální skupinu) informují, že do Ferrari zamíří Carlos Sainz. Potvrzeno to má být na konci týdne.

Stejnou informaci přinesla také italská Gazzetta dello Sport. Píše se, že by potvrzení mohlo přijít už zítra.

Vettela nechceme, zopakoval Helmut Marko

Vettela nechceme, zopakoval Helmut Marko

Pokud se informace potvrdí, bude to znamenat, že Vettelův odchod z Ferrari způsobí na trhu s jezdci dominový efekt. Sainz by totiž uvolnil relativně lukrativní sedačku u McLarenu. Nahradit by ho mohl Daniel Ricciardo, což by zase vyvolalo diskuse o tom, kdo půjde do Renaultu. Na obě sedačky může být kandidátem také Sebastian Vettel. Vyloučit však nelze ani návrat Fernanda Alonsa do Renaultu.  

Foto: Getty Images / Robert Cianflone

Další článek: Vettela nechceme, zopakoval Helmut Marko

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
28. května | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.